5 triků na krátký a svůdný účes

Nenechte se nikým ovlivnit! Pokud máte touhu vyzkoušet krátké vlasy, ukážeme vám, jak na to!

Mnoho žen a také mužů si myslí, že žena s krátkými vlasy vypadá spíše jako muž a nemůže tudíž být tak sexy. Opak je ale pravdou! Hodně totiž záleží na tvaru a velikosti  hlavy nebo kvalitě vašich vlasů. Některé ženy tak nadělají daleko více parády se zajímavým krátkým účesem.

S vé o tom vědí třeba známé herečky či zpěvačky, které neustále koketují s různými změnami a vylepšeními. Krátké vlasy rozhodně působí daleko vzdušnějším dojmem a zdají se i zdravější, protože se jim tolik netřepí konečky. Prostě to vyzkoušejte a uvidíte sama.

1. Otestujte přirozený „rozcuch“

Výhoda tohoto stylu spočívá v tom, že si na něj můžete troufnout klidně v každém věku, a to i v případě, že máte velmi jemné vlasy. „Rozcuch“ vytvoříte na hlavě tak, že si rozetřete mezi prsty trochu vlasového gelu či krému a zamáváte s nimi ve vlasech, jako byste je chtěla vysušit ručníkem. Pak už jen místy doladíte. Docílíte tak mladistvého vzhledu.

2. Delší na temeni hlavy

Jít by do něho měly hlavně ty z vás, které chtějí úpravou účesu ztratit co možná nejméně času. Fénování vám totiž zabere jen pár minut a celkovou úpravu už budete mít raz dva. Vyvarovat by se ho ale měly ženy, které mají trochu kulatější obličej nebo nesouměrné rysy v obličeji.

3. Každá strana jiná

Nemusíte jít hned na ježka. Krátkých účesů je spousta a počítá se mezi ně i oblíbené kratší mikádo. Tedy na jedné straně. Na té druhé vám ho zkušená kadeřnice může nechat klidně trochu delší. Asymetrie totiž vládne dnešnímu nespoutanému světu a vám tak alespoň může trochu zakrýt menší nedostatky na jedné straně obličeje.

Pro větší změnu raději zavítejte za odborníky. Poradí vám se střihem.

4. Sestřih „na ježka“

Ani velmi krátké vlasy nemusí každému připomínat malého chlapce. Některým ženám dokonce velmi sluší, a co se týká jeho úpravy, budete také nadmíru spokojená. Postačí vám totiž jenom trochu vody a hřeben. Krátký sestřih nejvíce sluší podlouhlým oválným obličejům, protože nositelce zvýrazní oči a také lícní kosti.

5. Účes na patku stále frčí

Jeho éra pravděpodobně nikdy neskončí. Rozhodnout by se pro něj měly hlavně ženy, které mají specifický tvar obličeje „do srdíčka“. Takový mívají hlavně ty z vás, kterým vlasy rostou na čele přirozeně do tvaru pomyslného srdce. Patku navíc ideálně doplňuje dlouhá ofina, kterou můžete nosit přehozenou na stranu nebo ji začesat mezi ostatní vlasy či ji spustit na obličej – do očí.

Tip redakce:

Sestřih „podle hrnce“ vám možná připadá retro, ale o to v něm právě jde. Nebojte se vyčnívat z davu a zaujmout svoje okolí účesem, kterému opět navrátíte život. Výrazná ofina mu navíc dodá potřebný šmrnc. Výsledný efekt okonale doplňuje výraznější „kouřové“ líčení a dlouhé, pestrobarevné náušnice či klipsy.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden