6 tipů, jak vyhladit vrásky

Trápí vás vějířky vrásek kolem očí? Poradíme vám pár osvědčených ženských rad, jak s nimi zatočit. Tvář bez vrásek není jen výsadou mladých žen, můžete ji mít i vy. Co všechno pleti škodí? A co jí naopak prospívá?

Před opalovacím krémem si vždy aplikujte sérum obsahující vitaminy C nebo E či kyselinu ferulovou. Díky tomu můžete zamezit poškození pleti před negativními účinky ultrafialového záření a znečištění.

Krémy s ochranným faktorem

Nejdůležitějším krokem k ochraně pokožky je aplikace krému s ochranným faktorem sloužící proti slunečním paprskům. Dejte přednost alespoň SPF 30 a mažte se každý den. A to i v případě, že zrovna nesvítí slunce nebo jdete jen na chvíli ven.

Pravidelně si čistěte pleť

Očistěte si tvář jemným pěnivým čisticím prostředkem. Je důležité, abyste to udělala hlavně večer, protože tím v noci předcházíte zánětům, jež způsobuje neodstraněný make-up, nečistota, bakterie, mastnota apod. Pleť však nezapomínejte čistit i ráno po probuzení.

Denně hydratujte

Promažte vaši pleť jednou nebo dvakrát denně hydratačním krémem. Měl by to být takový, který obsahuje zvláčňující složku, jako je například dimethicon, což je vlastně silikonový olej. Funguje jako pleťový kondicionér, který udržuje pokožku v dobrém stavu. Dosáhnete tím nejen hydratace, ale také obnovení ochranné vrstvy pokožky a zabráníte jejímu podráždění.

Nebojte se retinolu

Zkuste přípravek s retinolem. Této látky odvozené od vitaminu A stačí jen malé množství. Když ho budete aplikovat před spaním, můžete tím docílit omezení vrásek, pigmentových skvrn a také třeba uvolnění pórů. Retinol je látka citlivá na světlo a vzduch, proto vybírejte jen takové krémy nebo séra, které ho obsahují a mají tmavý a dobře uzavíratelný obal.

Triky na mastnou pleť

Odstraňování odumřelých buněk z vrchní části pokožky, cizím slovem exfoliace, je důležitou součástí péče o pleť. To můžete dělat buď mechanicky, s použitím jemného pleťového peelingu nebo chemicky prostřednictvím vybraných kosmetických přípravků s hydroxykyselinami a přírodními enzymy. Pokud máte raději mechanické odstraňování, můžete si zvolit, jak velkou silou budete pokožku třít. Toto odstraňování se dělá zhruba 1-2x týdně. Ženy s mastnějším typem pleti by si měly raději volit exfoliaci chemickou, která je intenzivnější a proniká hlouběji do kůže. Využívání peelingu je nezbytné k tomu, aby pak mnohem lépe fungovala vrstva pokožky, kde se nachází kolagen, jenž zpevňuje kůži. Její stimulace podporuje vytváření stále nových a zdravých buněk.

Dopřejte si masáž olivovým olejem

Pokud vás trápí například výrazné vrásky na čele, tak pro vás máme jednoduché řešení, které vám stoprocentně pomůže. Vyberte si pro tento účel extra panenský olivový olej. Masírujte jemně oblast kolem vrásek s teplým olivovým olejem směrem odspodu nahoru přibližně 10 minut. Pro ještě lepší výsledky, můžete přidat i pár kapek kokosového oleje. Olivový olej spolu s kokosovým olejem je excelentní prostředek právě na vaši pokožku, která pak bude naprosto dokonale hydratovaná.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden