Do fitka i po čtyřicítce

To, že člověk překročil čtyřicítku, neznamená, že bude už jen vysedávat v křesle u televize. Síla a kondice jsou důležité i pro ženy zralého věku.

Začínejte s minimální zátěží

Pokud se rozhodnete posilovat, zvolte si na úvod jen minimální zátěž. Klidně začněte s 0,5 kg činkami a časem si postupně přidávejte. Minimálně dvakrát týdně procvičujte všechny svalové skupiny, ale jednotlivé cviky střídejte, aby nedocházelo k přetěžování některých svalů. Cvičení provádějte plynule, bez trhavých nebo prudkých pohybů. Důležité je také pravidelné dýchání. Při zadržování dechu by vám mohl stoupnout krevní tlak. Se sestavením cvičebního plánu vám pomůže trenér.

Začněte klidně s lehčími činkami.

Vyberte si z pestré nabídky cvičení

Velmi vhodnou aktivitou pro vás jsou cviky na zlepšení stavu páteře a protahovací cvičení. Patří sem například jóga, pilates, kalanetika, různá rehabilitační a zdravotní cvičení a dále některé vhodné varianty bojových umění (tai-chi, čchi-kung). Využít můžete také různé pomůcky, například bosu, což je něco jako „rozpůlený míč“ ve tvaru polokoule. Zaoblená část se položí na zem, vy si stoupnete na rovnou základnu a pracujete na rovnováze. Tyto pomůcky má dnes k dispozici většina fitcenter. A že je vám trapné cvičit v jedné místnosti s výrazně mladšími lidmi? Tak na to zapomeňte, dnes už chodí do fitness center lidé každého věku! Ale pokud se i tak stydíte, vezměte s sebou kamarádku. Cvičení vám mnohem rychleji uteče a ve dvou se to lépe táhne!.

reklama
reklama