Dokonale nalíčená podle tvaru obličeje

Na tvaru obličeje záleží. A kdo tvrdí, že ne, nemá pravdu. Ať už máte kulatý, srdcovitý nebo oválný, poradíme vám, jak zdokonalíte jeho přednosti a zakryjete nedostatky.

Oválný obličej

Co vám pomůže: Máte štěstí. Jde o nejdokonalejší tvar obličeje, který má obvykle hezky symetrické proporce. I ty je ale potřeba umět správně zvýraznit. Není nutné tolik používat zesvětlující a konturující odstín make-upu.

Zvýraznit bronzerem můžete pouze prohlubeň pod lícními kostmi, jejich vršek pak rozjasněte světlým odstínem a jablíčka projasněte tvářenkou. Světlý stín naneste také pod obočí.

Co vám uškodí: Štětec s velkou plochou zbytečně nabere příliš mnoho bronzeru. Pořiďte si proto menší.

Kulatý obličej

Co vám pomůže: Tento tvar obličeje je potřeba opticky zúžit, čehož dosáhnete tehdy, když nanesete tmavšího odstínu pudru či bronzeru na spánky, tváře a lícní kosti podél čelistí. To vám pomůže vytvořit iluzi oválného obličeje.

Světlejší odstín naneste doprostřed čela, pod oči a doprostřed brady, abyste připoutala pozornost na střed obličeje. Pomůže vám i ostřejší konturování očí a rtů.

Co vám uškodí: Příliš mnoho tvářenky. Raději ji vynechte, nebo použijte jemný broskvový odstín.

Hranatý obličej

Co vám pomůže: Vaším úkolem je zjemnit hrany. To se vám podaří, pokud nanesete zesvětlující odstín make-upu doprostřed čela, pod oči, nad lícní kosti a na špičku brady. Tím upoutáte pozornost na střed obličeje.

Tmavší odstín aplikujte po stranách čela a podél hrany dolní čelisti. Na tváře použijte růž, což opticky rozšíří oblast líček.

Co vám uškodí: Pokud produkty dobře nerozetřete, nemusíte docílit požadovaného efektu a hrany se ještě víc zvýrazní.

Srdcovitý obličej

Co vám pomůže: Máte-li obličej ve tvaru srdce, pomůže vám, když nanesete zesvětlující make-up na bradu, čímž ji opticky rozšíříte. Stejný odstín použijte i na čelo a pod oči nad okraje lícních kostí.

Tak upoutáte pozornost na střední část obličeje. Tmavším odstínem potlačte šířku obličeje v oblasti spánků a tváří.

Co vám uškodí: Pozor na správný výběr make-upu, který nanesete na bradu. Právě ta je vaším ústředním bodem, kterého si každý všimne.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden