Jak se dokonale nalíčit bez štětců?

Vyjela jste si na víkend a zapomněla si doma své oblíbené štětečky na líčení? Nejde o žádnou katastrofu, kterou byste nezvládla vyřešit na místě. Plně si totiž vystačíte i s vlastními prsty. Jak na to, aby nikdo nic nepoznal?

Nejprve si připravte k ruce všechna líčidla přesně tak, jak jste na ně zvyklá. S jedinou menší výjimkou. Nebudete vůbec potřebovat pudr ani klasickou růž, protože u nich se bez použití štětců jen těžko obejdete. Ale nevěšte hlavu. I za ně se najde náhrada.

Řasenku jen těžko něčím nahradíte. Proto na ni myslete.

Make-up je základ

Naneste si na hřbet ruky trochu podkladové báze nebo krému a vlastními prsty jí lehce rozetřete po obličeji. Postupujte od nosu směrem k uším a vlasům. Stejně tak naneste matující make-up. Buďte opravdu důkladná v okolí vlasů a nezapomínejte ani na váš krk a pusu. Drobné nedostatky dolaďte korektorem.

Použijte také barvy

Poté přichází čas na barvičky. Růž hravě nahradíte rtěnkou. Jak? Pokud máte nějakou méně perleťovou natřete ji několika tahy v okolí tváří a jemně do ztracena rozetřete prsty. Obočí dobarvěte tužkou příslušné barvy a nakonec naneste klasicky řasenku. Uvidíte sama, že konečný výsledek bude i bez štětců k nerozeznání od vašeho běžného každodenního líčení.

reklama
reklama