Nejlepší péče pro vaše oči

Jedním z největších strašáků všech žen jsou hluboké vrásky kolem očí a nepříjemné kruhy pod očima. A s přibývajícím věkem jsou tyto neduhy čím dál častější a mnohy i o poznání problematičtější. Odborníci na kosmetiku radí, aby každá ženy začala se speciální péči o oči a okolí začala pečovat už kolem třicítky.

Ne všechny dámy ale měly v mládí možnost, aby si pořídily kosmetiku určenou přímo na očka. Jak můžete svůj obličej prozářit a podpořit pružnost pokožky v oční oblasti? Postupnými krůčky snadno krásně mladistvé pleti docílíte v každém věku.

Někdy to chce více trpělivosti a jindy to jde úplně snadno.

Okurková terapie

Málokterá zelenina má tak skvělý vliv na pokožku jako právě salátová okurka. Kvůli vysokému obsahu vody, velkému množství vitaminu B, C a E a dalších minerálů je naprosto božskou potravinou, která umí přímo zázraky.

Velkou výhodou je, že okurku si na rozdíl od drahých krémů může pořídit úplně každý. Stačí vychlazenou okurku omýt a nakrájet na tenká kolečka. Poté už jen položit na zavřená očka a alespoň dvacet minut takto relaxovat.

Dostatek spánku

Každá kosmetička vám potvrdí, že pokud nebuete dostatečně dlouho spát, oči nikdy nebudou vypadat svěže a odpočatě. Různými krémy sice můžete vzhled očí podpořit, ale nic nefunguje tedy lepší se pořádně vyspat, než po probdělé noci čarovat s nejrůznějšími krémy a maskovat hluboké kruhy pod očima. Máte se spánkem problém? Zkuste si pořídit látkovou škrabošku na oči a pokapat ji pár kapkami levandulového oleje.

Levandule totiž uklidňuje a připravuje tělo na spánek!

A co krémy?

Samozřejmě i kvalitní kosmetika ovlivňuje oční okolí. Nemusíte se bát, že za krémy či séra utratíte velké peníze. Někdy totiž cena nutně neznamená zaručený výsledek. Vždy vybírejte podle typu vaší pleti a nebojte se sáhnout po výrobcích s přídavkem bylinek. Je prokázané, že třeba šalvěj zmenšuje otoky pod očima a pokožku vypíná. Přídavek oleje z petrželky zase redukuje jemné vrásky a zpevňuje pleť.

Chrpa si poradí s kruhy pod očima a obličej rozjasní. Vyzkoušet můžete i krém s výtažkem ze světlíku, který má zklidňjící účinky. Možností je spousta, tak kterou zvolíte vy?

reklama
reklama