Vsaďte na bylinky

Polička plná krémů, peelingů a další kosmetiky vám zdravou pokožku nezaručí. Někdy právě naopak. Když ale vsadíte na bylinky, nemůžete šlápnout vedle a vaše pleť bude zářit zdravím.

Ani ta nejdražší průmyslově vyráběná kosmetika se neobejde bez chemických přísad, a v tom je ten problém. Vy se pak nestačíte divit, když vám po týdnu používání krému proti vráskám naskáčou na čele červené pupínky, nebo je vaše pokožka stále sušší.

shutterstock_318942374

Zkuste pleťovou vodu s kontryhelem

Nevzhledné pupínky mohou trápit nejen mladé dívky, ale i ženy ve zralém věku. Akné se dospělým nevyhýbá. Základem péče o problematickou pleť je důkladná hygiena – tvorbu vřídků totiž urychlují bakterie, které se nacházejí na kůži. Následně si připravte si bylinkový nálev, který lze použít buď jako pleťovou vodu, nebo ve formě obkladů. Vhodný je měsíček, řebříček, kontryhel, heřmánek či šalvěj.

shutterstock_165296330

Použijte šťávu z netřesku či aloe

Jarní sluníčko dovede být hodně zrádné, takže se z procházky klidně můžete vrátit se spáleným nosem. Na popáleniny, ale také odřeniny nebo opařenou pokožku zabírá netřesk. Používají se podélně rozříznuté listy, které se vnitřní stranou přiloží na postižené místo. Podobně lze využít i listy aloe. Jejich šťáva má navíc příjemně chladivý a hydratační účinek, který podporuje rychlejší hojení drobných řezných ran a dalších poranění. Zklidňuje také kožní alergické reakce, ekzémy a pokožku poštípanou od hmyzu.

reklama
reklama

Komentáře