Můj čas na kafíčko

Vyrobte si domácí rozčesávač vlasů

Vadí vám, že jsou po každém umytí vaše vlasy zacuchané a při rozčesávání si je zbytečně trháte a poškozujete? Udělejte tomu jednou provždy přítrž a kromě kondicionéru používejte i speciální sprej na jejich rozčesávání.

Můžete si ho vyrobit sama v pohodlí domova! Tuhle zvláštní péči ocení nejen vaše vlasy ale také vy, až ráno budete chtít ušetřit čas a nebudete muset zdlouhavě tvarovat účes po spánku s mokrou hlavou.

Co budete potřebovat?

Na přípravu rozčesávajícího pomocníka si připravte jednu lžíci glycerolu, 200 ml filtrované vody, pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje, po kterém vám budou vlasy krásně vonět, prázdnou umělohmotnou lahvičku s rozprašovačem a jednu lžíci aloe vera gelu na vlasy, který seženete v každé lepší drogerii nebo lékárně mezi přírodní kosmetikou.

Jak na to?

Do připravené menší umělohmotné nádobky nalijte nejdříve filtrovanou vodu. Přidejte aloe vera gel, glycerol a pár kapek esenciálního oleje třeba s vůní levandule nebo příjemné vanilky. Nakonec lahvičku uzavřete rozprašovačem s víčkem a protřepejte, aby se její obsah dostatečně propojil. Dělejte to tak vždy před jeho použitím.

Nanášejte na suché i mokré vlasy

Vždy po umytí naneste sprejem vzniklou směs na nejvíce zacuchaná místa a pomalými pohyby hřebenem vlasy rozčešte. Teprve potom začněte vlasy upravovat tak, jak jste zvyklá. Rozčesávající směs můžete použít i na suché vlasy v případě, že se vám do úpravy vlasů po mytí nechtělo a nechala jste je uschnout samovolně bez použití fénu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden