Vyrobte si vlastní deodorant

Jste věčně nespokojená s drahými deodoranty? Zkuste si vyrobit svůj vlastní za pár korun!

Už máte plné zuby neúčinných a předražených přípravků proti pocení? Rozhodně máte na vybranou. Vlastnoručně si vyrobte svůj vlastní domácí deodorant. Vyjde vás levněji, než v obchodě a jeho vůni si vyrobíte podle své vlastní fantazie. Poradíme vám, jak na to!

Jaké jsou hlavní výhody domácího deodorantu? Předně budete přesně vědět, co obsahuje. Dále si do něj zvolíte takovou vůni, která vám bude nejvíce vyhovovat. V neposlední řadě s jeho čtvrtinovou cenou ulevíte svojí peněžence a zjistíte, co přesně je třeba k výrobě takového přípravku.

1. Co budete potřebovat?

Z převážné části si vystačíte s tím, co máte běžně doma. Jediná ingredience, kterou budete muset pravděpodobně dokoupit je sušený yzop lékařský. I ten si ale případně můžete v létě vypěstovat a usušit na vaší zahrádce. Bude vám stačit 5 g této byliny. Potom si přichystejte 100 ml bílého vína, pár kapek oblíbeného éterického oleje, lžíci octa, trychtýř, sítko na přecezení a malou skladnou lahvičku s rozprašovačem.

Yzop lékářský

2. Připravte si základ

Začněte už v předvečer dne, kdy se budete chtít do výroby pustit. Základem se totiž extrakt z yzopu lékařského. Sušenou byliny nasypte do vína, protřepejte v uzavíratelné lahvi a nechte přes noc louhovat. Získáte víno s účinky yzopu, který působí právě proti pocení. Zbytky rostlinky jsou už v tekutině zbytečné, takže je přeceďte přes sítko.

Univerzální levandule nevyvolává alergie.

3. Přidejte zbylé ingredience

Do tohoto extraktu přidejte jednu lžíci octa. Nemějte strach z toho, že by byl v konečném produktu nějak výrazně cítit. Od toho se do směsi přidává i pár kapek éterického oleje, který nepříjemný odér přebije. Ocet je ale ve směsi nepostradatelný pro jeho čistící a doslova deodorační účinky.

4. Nalijte vše do skladné nádobky

Hotovou vzniklou směs přelijte pomocí trychtýře do menší připravené umělohmotné lahvičky s rozprašovačem a klidně hned vyzkoušejte. Uvidíte, že budete sama překvapená jeho příjemnou vůní a především skvělými rychleschnoucími účinky. Ošetřená místa by se vám měla daleko méně potit. Nemusíte se ani bát, že by vám nový deodorant udělal fleky na oblečení. Takže s ním můžete osvěžit i vaše svršky.

Náš tip: Vůně podle vašeho gusta

Volba toho správného éterického oleje je jen na vás. Někdo má rád květinové vůně, někomu zase více vyhovují citrusové tóny. Pokud si nejste jistá, vyrobte si na poprvé třeba univerzální levandulový deodorant. Kromě příjemného aroma má i velmi jemné působení, takže nezpůsobuje nepříjemné alergie.

Vyberte si svou vlastní oblíbenou vůni oleje.

reklama
reklama

Komentáře