Vyzkoušejte jarní očistu

Vaše unavené tělo si zaslouží před náročným létem pořádnou vzpruhu!

Po dlouhém mrazivém počasí je potřeba dostat organismus zpátky do formy. A právě jaro je k tomuto účelu ideální dobou, protože toto svěží roční období je symbolem nového začátku. Jak to ale udělat rychle, efektivně a bezbolestně? Vyzkoušet to může každá z vás! Poradíme vám, jak na to.

Nejprve je třeba si uvědomit, že samotný detox organismu by pro vás neměl v první řadě znamenat zbavit se několika kil. Berte ho skutečně jako celkovou očistu, která je čas od času rozhodně potřeba. Možná se vám to zprvu nebude zdát, ale nebude to trvat dlouho a vaše tělo se bude cítit blaženě a svěže.

Pokud nevydržíte, sklenka denně nevadí.

Zbavte se škodlivin

Jak poznáte, že se detox týká právě vás? Pokud se cítíte poslední dobou stále unavená a většinu času bez nálady, může za to pravděpodobně jarní únava. A právě proti té můžete bojovat tak, že se z těla zbavíte všech škodlivin. Ty se většinou skrývají v nezdravém jídle, alkoholu, cigaretovém kouři či každodenním stresu. Nemusíte se však bát nějakého hladovění. Pouze se musíte vyvarovat toho, co vašemu tělu škodí. Každá detoxikace by vám měla být ušitá přesně na míru. O jejím nastolení byste se tedy měla předně poradit s odborníkem.

Neexistuje jenom jedna jediná

Rozhodně byste se měla začít trochu hýbat a celkově se nastavit na zdravější způsob života. Nemusíte se nijak mučit v posilovně, ale taková procházka rychlou chůzí vás nemůže nijak vyčerpat a pro vaše tělo to bude mít opravdu nečekaný dopad. Důležité je nějakou dobu vydržet a nevzdávat snahu už třeba po prvním týdnu.

Pečivu se raději úplně vyhněte.

Základem je životospráva

Primárně ale platí, že byste měla ze svého jídelníčku vynechat stejně jako naši chytří předci maso, přeslazené zákusky či alkohol a zaměřit se hlavně na ryby, luštěniny, ovoce a zeleninu. Celkový detox se většinou dělí do několika menších fází přibližně po sedmi dnech. V první byste měla vypustit ze svého jídelníčku především tučná a mastná jídla, kávu či bílé pečivo. Ve druhé si odpusťte maso a všechny mléčné výrobky. Při třetí poslední fázi už opět začněte pozvolna nabíhat do původního režimu. Stále byste se ale měla vyvarovat nezdravým pokrmům. Pokud budete všechno dělat správně,  budete se za pár dní cítit daleko lépe. Stresy se vám budou obloukem vyhýbat a nebude pro vás problém vypořádat se se všemi nástrahami, které vám vkročí do cesty.

Jak dlouho musíte vydržet?

Doba, po kterou byste měla očistný režim dodržovat, je asi 20 dnů. Tedy o něco méně než jeden kalendářní měsíc. Samozřejmě ho nemusíte striktně dodržet přesně na den. Záleží jenom na vás, o jak velký restart organismu stojíte a jak se bude vaše tělo cítit. Tomu je potřeba vše přizpůsobit.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden