Co dělat, aby vaše rtěnka vydržela déle?

Dokonalé rty jsou přáním každé ženy. Především pak v letních měsících, kdy se rty daleko více vysušují a častěji pijete.

Řešením je taková rtěnka, která vám na ústech vydrží. Poradíme vám, kterým typům se raději vyhnout, které naopak upřednostnit a na co si dát během nanášení i před ním raději pozor.

Také vás může zajímat ...

Příprava je základ

Aby byly rty k nakousnutí, musíte o ně jako o zbytek těla pravidelně pečovat. Kromě jeleního loje, kterým můžete každý večer před spaním rty ošetřit, můžete čas od času provést také jemný peeling. Použít můžete buď opravdu jemný zubní kartáček, s tím ale zacházejte opravdu opatrně, abyste rtům spíše neublížila, nebo obyčejný krystalový cukr, který nanesete na rty a budete je jemně masírovat.

Než nanesete samotnou rtěnku, je také dobrý nápad natřít na rty podkladovou bázi.

Matnou či lesklou?

Pamatujte si základní pravidlo, že matné rtěnky vydrží vždy déle než ty lesklé. Zároveň ale poměrně hodně vysušují rty. Proto je potřeba je o to více hydratovat. Rozdíl je také ve světlém nebo tmavém odstínu. Déle vám vždycky vydrží ten tmavší a také zářivější. Vždy se ale snažte sladit rtěnku s odstínem pleti. Efekt také zesílíte tím, že vedle rtěnky použijete také speciální tužku na rty.

Tou uděláte nejen výraznou konturu kolem dokola, ale také se vám rtěnka nebude tolik rozpíjet všude do stran.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...