Dodejte svým vlasům objem!

3 lehké kroky k bohatému účes

Pozorujete ženy ve svém okolí, jak se pyšní krásným účesem a hustými vlnitými vlasy? Přestaňte smutnit a rozlučte se se zplihlými vlasy! Poradíme vám, jak na to.

Pokud je pro vás úprava vlasů doslova noční můrou, protože den co den bojujete s objemem, máme pro vás několik zásadních triků, díky kterým vám podobné trápení skončí a stanete se doslova lvicí salonů. Ovšem nebude to zadarmo. Zplihlé vlasy vyžadují důslednější péči a chcete-li docílit objemu, je třeba věnovat jim trochu času.

Čím dříve se smíříte s tím, že už si nemůžete jít lehnout ihned poté, co jste si umyly hlavu, tím snadnější to pro vás bude.

Kosmetika je půl úspěchu

Také vás může zajímat ...

Máte-li opravdu velmi jemné vlasy, zvažte, zda by nebylo rozumné jejich délku alespoň o kousek zkrátit. Někdy i pár milimetrů udělá hodně. Správný střih totiž může pomoci ke skvělým výsledkům. Svěřte se kadeřnici se svým problémem a ona vám určitě poradí nejvhodnější řešení. Neméně důležitá je v tomto ohledu také kosmetika a přípravky, které používáte.

Vybírejte si proto jen takové šampony a kondicionéry, které vám vlasy „nafouknou“ a zbytečně nezatíží. Pamatujte ale, že méně je někdy více a v případě šamponu to platí dvojnásob. Na umytí vlasů vám bohatě postačí množství o velikosti čajové lžičky. Více šamponu vlasy lépe neumyje, většinou totiž stejně bez užitku steče.

Důležité je veškerý šampon pečlivě vymýt, jinak se objemu nedočkáte.

B2
Pamatujte, že méně je někdy více a v případě šamponu to platí dvojnásob.

Foukání vlasů neuspěchejte

Úprava vlasů vyžaduje čas. Po umytí nechte svou hřívu trochu proschnout a upravte ji až v poslední třetině schnutí. Nedrhněte je, nýbrž jen zabalte do ručníku, ten odsaje přebytečnou vodu. V této fázi jsou totiž vlasy připraveny na tvarování a budou více poddajné. Před samotným foukáním si vezměte k ruce pěnové tužidlo a hřebenem ho rovnoměrně naneste po celé délce vlasů.

Nepoužívejte víc tužidla ani v touze po větším objemu, to je častá chyba. Velké množství přípravku vám větší objem nezaručí. Poté začněte svou hřívu v předklonu vysoušet a na závěr použijte kulatý kartáč.

Pamatujte, že vlasy potřebují objem nejvíce na temeni hlavy.

Účes je třeba zafixovat

Než úpravu vlasů zakončíte lakem, ujistěte se, že jsou dokonale suché. V opačném případě byste po pár krocích měly z vyfoukané hřívy neforemný účes bez objemu. K lakování přistupujeme až v okamžiku, kdy jsme si jisté, že jsme úpravu účesu skončily. Pokud chcete tvarovat a lakovat zároveň, je třeba si lak nastříkat na prsty a jimi vlasy přizvedávat a upravovat.

Vyzkoušejte vlasy prolakovat v předklonu. Hoďte je zpět dozadu a opět jemnou mlhou přestříkejte. Takto vytvořený objem vydrží celý den. Při výběru vhodného fixačního prostředku zvolte ten pro vlasy bez objemu.

Díky speciálnímu složení vaši hřívu neslepí a zanechá ji nadýchanou.

B1
Pravidelná profesionální péče je pro vlasy základ.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...