Dopřejte rukám jen to nejlepší

Příprava je naprosto jednoduchá, náklady minimální. Na základní směs budete potřebovat pouze 20 ml lihu, 10 ml vody,1 lžičku glycerinu, 1 lžičku práškové močoviny a éterický olej. Výhodou těchto dezinfekcí je, že pokožku nejen čistí, ale i částečně hydratují.

Přírodní

Také vás může zajímat ...

Do připravené základní směsi přidejte pouze lžičku domácího medu. Směs velice důkladně promíchejte a přelijte do rozprašovače. Aplikace je úplně stejná jako u běžných dezinfekcí, které jsou běžně k dostání.

Hřebíčková

Roztlučte na co nejjemnější prášek tři hřebíčky a smíchejte je s připravenou emulzí. Hřebíček má stejné antibakteriální účinky jako skořice, ale na rozdíl od ní nedráždí sliznici a zastavuje i nadměrné pocení rukou.

S kapkou vitaminu C

Pokud chcete mít silnější dezinfekci, přidejte do ní lžičku čisté citronové šťávy. Přirozená kyselost tohoto ovoce napomáhá k většímu a lepšímu eliminování nežádoucích bakterií na vašich rukách. Doporučené dávkování je pouze dvakrát denně.

Z olivového oleje

Existují i hydratační dezinfekce, třeba olivová. Do směsi jen přelijte lžičku olivového oleje. Důležité je před každou aplikací důkladně obsah rozprašovače protřepat, aby se vše promíchalo.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...