Hvězdu italských komedií Terence Hilla postihla krutá životní rána!

Dodnes se mylně tvrdí, že si svůj pseudonym vybral podle manželky.

Známe ho jako herce, který vždy přinášel dobrou zábavu. V manželství s Američankou Lori ale prožil Terence Hill (78) i chvíle zoufalství a smutku.

Všichni ho známe jako Terence Hilla, ale jeho pravé jméno znělo Mario Girotti. Pod ním se ještě objevil v jedné ze slavných mayovek: Vinnetou-Rudý gentleman, kde přebral náčelníkovi Apačů v roli poručíka Merrilla jeho lásku Ribannu. Skutečná životní láska na Maria čekala už zanedlouho, jen dva roky poté.

Jak přišel ke svému jménu

Otec Maria byl Ital, maminka Němka. Za války žil s rodiči nedaleko Drážďan a přežil i tehdejší kruté bombardování města. Po válce se rodina přestěhovala do Itálie. Byl dobrým sportovcem, miloval hlavně plavání. To měl společné se svým budoucím hereckým parťákem, Budem Spencerem (+86), který se stal dokonce mistrem Itálie. A nepřímo to vlastně Maria přivedlo i k filmu.

Také vás může zajímat ...

Jednoho dne si totiž jistý italský režisér přišel na plavecký stadion vyhlédnout pár kluků, které potřeboval do nového snímku. Mario mu okamžitě padl do oka a o jeho budoucí životní dráze bylo v tu chvíli rozhodnuto. Natáčel hlavně v rodné Itálii. Tehdy byly v módě takzvané spaghetti westerny, čili italská obdoba amerických kovbojek.

V roce 1966 se Mario seznámil s mladou Američankou jménem Lori Zwicklbauer – jak její příjmení napovídá, měla jako on německé kořeny. Rok spolu chodili a během natáčení filmu Bůh odpouští, já ne! se vzali. Terence si v té době změnil jméno. Často se mylně píše o tom, že to bylo právě podle jeho ženy. Skutečnost byla jiná.

Producenti po něm chtěli, aby si našel nějaký americky znějící pseudonym. Dostal na vybranou z 20 možností a Terence Hill mu ihned padl do oka, i proto, že mu křestní jméno připomínalo římského učence Terencia. Mělo také stejné iniciály jako rodné jméno jeho matky.

Lori tedy naopak převzala své příjmení po uměleckém jménu svého muže.

Nebylo mu ani sedmnáct!

Dva roky po svatbě se manželům Hillovým narodil syn Jess (48). Později ještě adoptovali dalšího chlapce, který dostal jméno Ross. Kariéra Terence Hilla byla na vrcholu v 70. letech, kdy společně s Budem Spencerem hrál celkem v 15 filmech. Legendární pecky jako Jestli se rozzlobíme, budeme zlí! nebo Dva výtečníci jsou dodnes oblíbené i u nás.

Život Terence a Lori probíhal celkem v poklidu až do roku 1990. Tehdy rodinu postihla velká tragédie. Nacházeli se zrovna v USA, kde slavný herec vybíral místa pro natáčení filmu Lucky Luke. Zahrát si v něm měl i adoptivní syn Ross. Tehdy ještě ne ani sedmnáctiletý mladík se vracel od rodiny do školy, když jeho auto dostalo smyk na náledí a narazilo do stromu. Ross byl na místě mrtvý.

Pro Terence to byla krutá rána a na čas se dokonce stáhl z filmového světa. Čas ji dodnes nezahojil. Společně s Lori si navzájem pomáhali překonat bolest.

Letos v červenci společně oslaví zlatou svatbu!

Ztratil svého syna podruhé!

Smrt syna mu přinesla smutek ještě podruhé, o mnoho let později. Poté, co o Rosse přišel, nosil totiž Terence stále u sebe jeho fotografie a dopisy jako nejdražší památku. V roce 2010 se ale stal v nákupním centru obětí kapesního zloděje, který ho o všechno okradl. S peněženkou a dokumenty tak přišel i o to, co se nedalo nahradit.

Marně se obracel veřejně k neznámému pachateli, bezcitný zloděj či zlodějka se neozvali.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...