Jak na dokonalou pleť za 48 hodin?

Víme, jak zaručeně můžete za pouhých pár dní dovést vaši pokožku k dokonalosti!

Čeká vás o víkendu nějaká důležitá událost a zjistila jste v předvečer akce doma před zrcadlem, že vaše pleť není zrovna v nejlepší kondici? Existuje několik triků, kterými si za pouhých několik málo hodin na první pohled svůj vzhled zásadně vylepšíte. Co musíte v první řadě okamžitě udělat?

Nečekejte žádný vyčerpávající výčet rad, jak pečovat o pokožku. To za 48 hodin stejně nestihnete. Každá kůže je navíc jiná, a každá proto vyžaduje jinou speciální pozornost. Poradíme vám ale několik skvělých fíglů, jak pokožku na poslední chvíli dostat do kondice.

1 Pijte vodu!

To, že byste měla denně vypít minimálně dva litry neslazených tekutin, není třeba nijak zvlášť zdůrazňovat. Pokud ale chcete dosáhnout za několik hodin toho, že bude vaše pleť vypnutá a hydratovaná, vyvarujte se jakéhokoliv jiného pití než vody. V první řadě zapomeňte na ranní kávu, slazené nápoje, limonády a dvojku bílého vína k večeři. Hlavním cílem je nevystavovat tělo pocitu žízně.

Také vás může zajímat ...

Poznáte to tak, že budete mít sucho v ústech a budete mít suché, popraskané rty. Až tak daleko to v žádném případě nenechávejte dojít a doplňujte tekutiny během dne průběžně. Ale pozor! Zase to s tou hydratací nepřehánějte. Něco málo přes dva litry vody denně je optimální množství. Pokud byste totiž pila tekutin na druhou stranu příliš, byla byste zbytečně nafouklá.

A to přece rozhodně nechcete!

2 Budete se muset také dost hýbat

Jak jinak dostat z pleti škodlivé látky a toxiny, když ne pohybem… Během toho se totiž příjemně zpotíte, a právě to je cesta, jak vyplavit z těla škodliviny. Jinou cestou je navštívit během těchto dvou dnů saunu nebo páru, kde docílíte podobného efektu jako při běhu nebo posilování. Ideální je podstoupit tuto variantu oba dva vytyčené dny.

Nejedná se sice o nic dvakrát zdravého pro váš organismus, ale pokud chcete krásnou hebkou pleť jako mávnutím kouzelného proutku rychle a efektivně, budete u toho muset něco málo obětovat. Co naopak není doporučeno jako zrovna vhodná aktivita, je plavání.

Chlor v bazénu totiž vaši pokožku ještě více vysuší, a právě to teď není vůbec žádoucí.

3 Nezapomínejte nikdy o sebe dostatečně pečovat

Po takové fyzické zátěži je zapotřebí pleť důkladně ošetřit. To znamená opláchnutí obličeje ráno před nalíčením a především pak večer, klidně i několikrát po sobě, a následné očištění micelární vodou na kusu vatového tamponku. Poté, až budete mít obličej zase suchý a čistý, ho můžete jemně namazat oblíbeným hydratačním krémem.

Aspoň jeden kvalitní krém je základ!

4 Vsaďte na kvalitu

Domácí masky a ručně vyrobené krémy jsou sice skvělá věc, ale v tomto radikálním případě, kdy vás opravdu tlačí čas, sáhněte radši po zaručené kvalitní kosmetice, která je určená speciálně na váš typ pleti. Nemusíte kvůli tomu zrovna hned neuváženě kupovat další drahé přípravky, ale jeden až dva kvalitní krémy se vám doma budou pro takové případy určitě hodit.

Jde o to dát pleti to nejlepší, co momentálně můžete.

Rada na závěr:

Tyto rady jsou sice velmi efektivní, ale nedoporučuje se na ně spoléhat pokaždé a s naprostou pravidelností. Pro celý organismus jde totiž o poměrně nárazovou akci, která pro něj není moc zdravá. V nouzi vám ale pomůže zachránit situaci.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...