Manžel byl Dagmar Patrasové prý nevěrný vždycky, ale tentokrát to přehnal!

Po jednom večírku našla osudového muže, ale ten ji nyní zradil!

Pomáhala vytvářet idylický svět pro několik generací dětí. A sama si tu idylku také užívala. Dnes ale Dagmar Patrasová (61) prožívá dlouhodobé citové nepohodlí!

Při příchodu na svět měla Dagmar Patrasová už dva starší sourozence, dokonce o dost starší – věkový rozdíl byl osm a deset let. Mělo to své nevýhody, jako když jí třeba během uspávání strašili, že když nebude spát, tak přijdou bubáci. A později i své výhody.

Díky nim se malá Dáda seznámila například s písničkami od Beatles a ve srovnání se svými vrstevníky měla daleko větší přehled.

Na dceru i syna může být Dáda právem pyšná.
Na dceru i syna může být Dáda právem pyšná.

Nejlepší byla babička!

Také vás může zajímat ...

Velmi blízký vztah měla Dagmar ke své babičce z maminčiny strany. K té druhé, ze strany otce, si podobný vztah vybudovat nemohla, protože ta bydlela ve Vídni. U babičky v Přezleticích nedaleko Prahy trávila v dětství prázdniny.

„Učila mě poznávat různé bylinky, zasvětila mě do veškerých tajů přírody, krmily jsme spolu na dvoře slepice a králíky, vybíraly vajíčka, to jsou prostě nezapomenutelné zážitky, které už dnešní děti ani pomalu neznají,“ vzpomínala v jednom rozhovoru.

Rodiče byli na Dádu dost přísní, různé zákazy a omezení platily ještě v době jejího dospívání a poslední facku od otce dostala dokonce až v pětadvaceti. Čas ale všechno napětí vyřešil. Maminka zemřela tragicky, srazilo jí auto.

Otec onemocněl Alzheimerovou chorobou a Dagmar se o něho poslední roky před smrtí starala.

Netajila se tím, jak je vášnivá.
Netajila se tím, jak je vášnivá.

Po rozchodu jí bylo smutno

Už v dětství Dagmar sama sobě slíbila, že se v dospělosti stane dobrou herečkou. A za tímhle snem si šla, i když před rodiči ho musela tajit. Na konzervatoř se proto přihlásila tajně. Ještě během studia absolvovala konkurz do slavného divadla Semafor a později tam i nastoupila. Na konzervatoři se sblížila s jedním spolužákem, který se zanedlouho také hodně proslavil, s Michaelem Kocábem (62).

Byla z toho první velká láska. Dagmar později vzpomínala, jak Michaelovi a jeho kamarádům pomáhala se zakládáním jejich kapely Pražský výběr. Rozešli se v roce 1980. Kamarádka ze Semaforu Zuzana Burianová (69) už předtím Dagmar prozradila, že po ní touží jeden známý hudebník: Felix Slováček (73). Napoprvé přes Zuzanu ještě Felixovi vzkázala, ať si nechá zajít chuť.

Po rozchodu s Michaelem se ale cítila sama a byla smutná. Napodruhé tedy navrhla, ať Zuzana Felixe přivede. Měl to být jen malý večírek, kdy se něco uvaří a nic víc – pak si nápadníka měla kamarádka zase odvést.

Jenže z původního večírku se nakonec stalo osudové životní partnerství.

V pohádkách byla ve svém živlu.
V pohádkách byla ve svém živlu.

Přišel na ně udavačský dopis!

Tak snadné, jak to vypadá, to ale nebylo. Existovaly totiž okolnosti, které jejich vztah komplikovaly, v první řadě skutečnost, že Felix byl v té době ještě ženatý. V manželství ovšem vůbec nebyl šťastný. Rozvedl by se býval stejně, prostě to neklapalo. Ukázalo se, že jeho žena je dost mstivá a nehodlala se jen tak vzdát.

Rozvod nakonec trval tři roky a možná by se táhl ještě déle, kdyby Dagmar bývala nepřišla do jiného stavu. Ani pak neměla dvojice pokoj. V době, kdy Dagmar natáčela v západním Německu seriál Návštěvníci, začaly se šířit fámy o tom, že ona i Felix chtějí za hranicemi zůstat. Na ústřední výbor strany tehdy došel dopis, že Dagmar nabádá svého partnera k emigraci.

Kvůli tomu dokonce hrozilo i zastavení celého seriálu, který byl roztočen teprve do poloviny. „Byla jsem pozvána na kobereček, abych to celé vysvětlila,“ líčila Dagmar. „Ten dopis mi samozřejmě vůbec neukázali, ale já jsem se bránila.

Jednak jsem věděla, odkud to všechno pochází, protože Felix se v té době rozváděl, a také jsem jim tam řekla, že když už bych chtěla emigrovat, tak to neudělám v polovině roztočeného seriálu, ale když už, tak na konci.“ Později opravdu potvrdil ve své knize vzpomínek Ladislav Štaidl (72), že Felixe udala právě jeho exmanželka.

Ten zmíněný dopis viděl na vlastní oči a za svého muzikanta se musel sám zaručit.

Po operaci jí šlo o život!

Dagmar přivedla na svět nejprve syna a potom dceru. Dlouhá léta to vypadalo na ideální manželství. Tím spíš, že jak Felix, tak Dagmar dávali rádi najevo, že s přibývajícím věkem u nich rozhodně neubývá milostná vášeň. Otevřeně popisovali, že ve svém domě snad nemají místo, kde by se neoddali hrátkám lásky.

Dagmar si občas postěžovala na to, že její manžel je příliš dominantní a ona se občas musí ozvat, že je rovnocennou partnerkou a ne jeho dítětem. Tou největší životní komplikací se pro oblíbenou herečku stalo, když byla na operaci kvůli problémům s krční páteří a krátce poté jí praskla žíla na krku. Tehdy prý prožila klinickou smrt. Musela proto trochu ubrat na životním tempu.

Pořád to ale vypadalo, že s Felixem budou tvořit šťastný manželský pár až do smrti.

Ovšem potom přišla velká aféra!

Velkou popularitu ji přinesl seriál Návštěvnici.
Velkou popularitu ji přinesl seriál Návštěvnici.

Užívá si i za její peníze!

Felix si ani dříve na věrnost nepotrpěl, ale když se něco prozradilo, většinou rychle nějaký ten úlet ukončil. Jakmile ale praskl jeho vztah s novou milenkou, prodavačkou a z bylinkářství, bylo to mnohem vážnější. O vztahu manžela s onou ženou se dozvěděla od bratrance, když byla na dovolené v Řecku – viděl jejich fotky v časopise. Dagmar bylo jasné, že je zle.

„Nikdy se nechoval tak, jako se chová teď, že by se veřejně vodil za ruku, líbal a pak říkal, že to není pravda, že je to kamarádka,“ stěžovala si Dagmar. „To nikdy neudělal, až teď s tou paní.

Třeba se opravdu zamiloval a já bych mu to přála.“ Vadilo jí ale, že na ženu, která je stejně stará jako její syn, vlastně sama finančně přispívá – kvůli tomu, že s Felixem měli bezpodílové vlastnictví manželů. „Každý oběd, dárek, zájezd do New Yorku, Chorvatska či Německa jde ze společných peněz,“ konstatovala.

K rozvodu zatím nedošlo a už i sám Felix si v poslední době stěžoval, že ho milenka ovládá až příliš a stojí opravdu moc peněz!

Vydupala si, že si nechá kalhotky!

Jedna z nejslavnějších filmových scén Dagmar Patrasové se odehrála v kultovní komedii Vrchní, prchni! Byla hodně vzrušující a režisér Ladislav Smoljak (+78) k ní musel herečku dlouho přemlouvat. Původně měla sprchování ve vaně, po kterém na jejím těle zprůhlední šaty, absolvovat i bez kalhotek, ale to odmítla a vydupala si, že bez nich by to nedala.

To, že byla vidět její prsa, Dagmar nevadilo, v té době se běžně chodila na plovárnu s kamarádkami opalovat nahoře bez.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...