Peeling pro vaše vlasy

Už jste zkoušela detox na vlasy? Pokud ne, určitě zkuste peeling. Pokožka hlavy si zaslouží být krásná a vyživená. Z procedury si udělejte pravidelný rituál, ke kterému se budete ráda vracet. Vlasům dodá ztracený objem, vitalitu i lesk, a vy si pak nebudete muset mýt vlasy každý den.

Vlasový peeling se hodí pro všechny, co mají zdravou pokožku hlavy. Mohou je používat třeba ty z vás, které mají problém s mastícími se vlasy, když vás trápí lupy či máte vlasy unavené a bez života. Procedura je rovněž vhodná, pokud vás svědí pokožka hlavy.

Také vás může zajímat ...

Odstraní lupy, mastnotu a prach

Jemný peeling zbaví hlavu nejen prachu, nečistot, ale také mastnoty. Důkladně totiž prokrví kůži, odstraní zbytky stylingových produktů a odumřelé buňky včetně lupů. To vše umožní vaší pokožce lépe dýchat a porostou vám tak zdravější vlasy, které se nebudou mastit. Díky peelingu získávají vlasy na objemu, dynamice a lesku.

Navíc pak mnohem lépe reagují na další péči, jako jsou masky, šampony atd. Peelingu se nemusíte být ani v případě, že si barvíte vlasy. Většina produktů je totiž určená na všechny typy vlasů a některé hydratační složky podpoří i sytost barvy.

Jediné, čemu byste se měla vyhýbat velkým obloukem, je použití peelingu v den barvení a několik dní hned poté.

Jak ho používat?

Peeling nanášejte jednou či dvakrát týdně. U většiny přípravků je vhodné peeling použít před nanesením šamponu, proto do vlhkých vlasů jako první přidejte dávku peelingu. Poté pokožku hlavy masírujte několik minut a promněte vlasy až ke konečkům. Peeling nezapomeňte dobře vymýt a nakonec použijte šampon s kondicionérem.

Ovšem u různých přípravků se postup může malinko lišit, takže se raději držte pokynů na zadní straně obalu. Během masáže se vyplaví veškeré nečistoty a získáte tím čistou, prokrvenou pokožku, která je ideální pro růst zdravých a krásných vlasů. V případě, že se vám dělají lupy, volte speciální peelingové produkty, které drobné šupinky kůže pomohou odstranit.

Najdete je v prodejnách s kosmetikou i v lékárnách.

Domácí peeling

Peelingový produkt dnes už zakoupíte v podstatě kdekoli. Můžete si jej však připravit i doma. Jen se raději vyhněte variantě s cukrem, protože ten se s kosmetickými produkty na vlasy rychleji rozpustí, vlasy slepí a více zatíží. Jednou z možností je rostlinný olej s jemnou solí. Nebo zkuste smíchat polévkovou lžíci jedlé sody s lžící soli a třemi polévkovými lžícemi kondicionéru.

Po masáži produkt hlavně dobře vymyjte a máte splněno.

Vaše vlasy to určitě ocení.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...