Proč byste měla používat ricinový olej?

Slyšela jste už o ricinovém oleji? Má blahodárné účinky na vaši pleť, vlasy i obočí. Díky vysoce hojivým a regeneračním účinkům byste ho měla mít ve své kosmetické výbavě i vy. Navíc se vám bude jistě hodit i při drobných domácích nehodách.

Zatočí rychle s vráskami

Také vás může zajímat ...

Trápí vás vrásky v oblasti krku a dekoltu? Krouživými pohyby si olej vmasírovávejte do pokožky. Právě díky tomu dochází k rozproudění lymfatického systému. Pokud je na vás ricinový olej příliš hustý, smíchejte ho s kokosovým olejem.

Zbaví vás lupů a podpoří růst krásných vlasů

Slabé a poškozené vlasy také potřebují ricinový olej. Vetřete ho do konečků a do vlasové pokožky. Vlasy zabalte do ručníku a nechte olej deset až patnáct minut působit. Rovněž můžete vmasírovat olej do vlasů, pečlivě je rozčesat a následně zabalit do fólie. Olej důkladně vymyjte šamponem.

Účinně uleví od bolesti kloubů a svalů

Potřebujete se rychle zbavit nehezkých jizev a urychlit jejich hojení? Mažte si je pravidelně ricinovým olejem. Aby se olej lépe vstřebal, navlhčete si strup vodou. Skvělým pomocníkem je i při drobných odřeninách a říznutích. Teplý ricinový obklad zase pomáhá uvolnit svaly a uleví vám od bolesti kloubů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama