Sedm let spolu. Proč se z Inny nestala paní Jágrová?

S moderátorkou Innou Pluhajkou tvořil pár šest let.

Do České republiky přišla, když jí bylo pět let, psal se rok 1991. “Na Ukrajině jsou hodně veliké sociální rozdíly, rodičům se tam špatně žilo, bylo málo příležitostí k práci.

Mamka je volyňská Češka, rodiče využili příležitosti a s obrovskou skupinou volyňských Čechů se sem přistěhovali,” vypráví Inna Puhajková (34). Začala tu chodit do školky a během dvou nebo tří měsíců už mluvila plynně česky.

Také vás může zajímat ...

“V češtině jsem pak byla nejlepší ze třídy, učitelé mě dávali ostatním žákům za příklad. Věděla jsem, že se musím učit, že mám deficit v tom, že nejsem Češka, o to víc jsem na to dbala,” říká cílevědomá moderátorka.

Modelingu se věnovala od třinácti let. “Odmalička jsem byla samostatná, rodiče pracovali, byla jsem často sama doma, ve třinácti jsem neměla problém dojíždět autobusem z Broumova do Náchoda, kde sídlila agentura,” vzpomíná Inna.

“Neměla jsem strach, rodiče také ne. Když jsem potom přišla na policejní školu do Prahy, oslovil mě člověk, který mě dovedl do agentury tady v Praze, věnovala jsem se fotomodelingu.” V roce 2004 zvítězila v soutěži Miss Internet.

Na Střední policejní škole Ministerstva vnitra v Praze roku 2006 odmaturovala. Policejní práci nikdy nedělala, osud to zařídil jinak. Po maturitě měla v plánu nejméně rok cestovat po Asii. V Koreji už byla jako fotomodelka, když jí bylo sedmnáct, chtěla poznat také Japonsko a Čínu, ale najednou bylo všechno jinak.

“Ale tři dny po maturitě přišel Jarda, všechny plány se rozplynuly a nakonec jsem vycestovala na rok do zahraničí, ale trošku do jiného světadílu,” říká brunetka s úsměvem. Co se týká seznámení s jedním z nejznámějších hokejistů světa, modelka si pamatuje každý detail.

“Pamatuji si úplně na všechno. Bylo to v baru na diskotéce, až taková romantika to nebyla, seznámila nás naše společná kamarádka. Začali jsme si povídat, najednou jsme zjistili, že si toho máme strašně moc co říct.

Vyměnili jsme si potom telefonní čísla, pak už to šlo samo,” popisuje Inna začátky známosti s hokejovým bohem. Říci to doma rodičům byl trochu oříšek. První maminčina otázka byla: “Není na tebe starej?” Věkový rozdíl čtrnácti let jí připadal velký, Inna byla maturantka, hokejistovi bylo přes třicet.

“Jarda ale tehdy nebyl klasický čtyřiatřicátník, hokejisti jsou hraví, mladiství. Ten věk jsem nevnímala, neměla jsem s tím problém,” vysvětluje moderátorka Sportovních novin. Zato její ukrajinský tatínek byl bez sebe nadšením hned.

“Jardovi fandil a fandí dodneška,” říká půvabná tmavovláska. “Vždycky chtěl syna, je taky bývalý profesionální sportovec. Odmalička mě vedl ke sportu, byl šťastný za Jardu – že má sportovce v rodině, vynahrazovalo mu to syna.

Sám dělal rychlostní kanoistiku, byl mistr republiky.” S Jágrem žili – řečeno Inninými slovy – od prvního měsíce vztahu jako manželé. Odletěla s ním do Ameriky, žila s ním také v ruském Omsku. Nebylo to pro ni vždy jen růžové.

“Chyběla mi seberealizace,” říká o pobytu za velkou louží, kam hokejistu doprovázela ve své dlouholeté roli přítelkyně Jaromíra Jágra. “Neexistuje asi nic horšího než jít spát s pocitem, kdy nevíte, co budete druhý den dělat.

Uměle si pak vytváříte program, abyste nějak zabili čas. Člověk pak svůj život spíš tak nějak přežívá, neužívá si ho,” takhle Inna popsala svůj pocit vykořeněnosti, který ji ve Spojených státech trápil.

Stejně jako nedostatek přátel. “Nějaké známé si časem najdete, ale problém je, že ve chvíli, kdy si někde zvyknete, tak se zase stěhujete jinam.” Není však pravda, že by Inna za oceánem jen tak zabíjela čas.

Vedle toho, že se naučila vařit a servírovala svému hokejistovi dokonce i svíčkovou, prý jako od maminky, a starala se o domácnost, navštěvovala kurzy tance a pilně studovala angličtinu. “Jára je vděčný jedlík, v životě se mi nestalo, že by mi zkritizoval jídlo nebo mi řekl, že to jíst nebude,“ informovala s úsměvem novináře.

„Možná to bude tím, že vařím s láskou,“ dodala. Ale aby si náhodou někdo nemyslel, že je jen hospodyňka, informaci rozšířila: “Nedávno jsem získala mezinárodní certifikát z ruštiny a mám v plánu zdokonalit si angličtinu.

” Jen se jí už nikdo nesměl zeptat na svatbu, to ho pak odbyla. Tvrdila, že na slovo svatba už mají s Jágrem averzi. Prý se toho kolem nich děje tolik, že nemají ani pomyšlení na to, aby cokoli plánovali.

Ač se oba hlásili k pravoslavné víře, odmítali o sňatku třeba jen mluvit. Zdá se, že Jágr má averzi ke svatbám všeobecně. Ač ani jeden z dvojice neprozradil skutečný důvod rozchodu po téměř sedmi letech, je pravděpodobné, že k němu došlo mimo jiné i proto, že hokejista – jak je ostatně jeho zvykem – dívku ani po dlouhodobé známosti nepožádal o ruku.

Vztah se nevyvíjel, nikam se neposunul, leda z New Yorku do Omsku, kde činí nejnižší naměřená teplota -45,5 Celsiových stupňů. Tam se nejezdí vdát se, ale zmrznout. S Jaromírem Jágrem žila zatím nejdéle ze všech jeho partnerek.

Měla by dostat diplom za vytrvalost. “Byla jsem strašně mladá. V podstatě jsem v tom vztahu dospívala a poznávala život po boku hokejisty. Dnes bych už do takového vztahu nešla. Trápila jsem se, chyběla mi seberealizace.

Žila jsem život toho druhého,” popisuje modelka s odstupem času. To je ovšem začarovaný kruh, protože hokejista se svou vrstevnicí, jež by se už bezpečně vzdálila od puberty a byla vyrovnaná, chodit nebude.

To by si nyní musel namluvit ženu, které se blíží padesáté narozeniny. A to je absurdní představa. Na řadě je tudíž další maturantka, která bude po několika letech zase už recitovat, že ve vztahu dospívala a žila život toho druhého.

Na druhé straně, po hokejistově boku se Inna naučila plynně anglicky a rusky a získala řadu zajímavých kontaktů, to vše dohromady jí pomáhá v kariéře. “Ano, mám nálepku Jágrovy přítelkyně, s tím se dá žít,” poznamenává poklidně.

“Nemám důvod dělat ze sebe někoho jiného, jenom se snažím dělat práci, která mě baví, a postavit se na vlastní nohy,” vysvětluje. Sečteno a podtrženo: moderní mladé ženy nechtějí být jenom jehlicí v kravatě či zlatým přívěskem na mužné hrudi.

Slavný sportovec jim nabízí všechno na světě, jen ne to hlavní: manželství a seberealizaci. A pobyt na nehostinné Sibiři pravidelně vše ještě zhorší. “Prostě jsme se domluvili, že bude lepší, když nebudeme spolu a každý si půjdeme svým životem, svou cestou,” s obvyklou tajemností se vyjádřil k rozchodu Jaromír Jágr s tím, že ho to bolí.

Jeho fanoušci byli v šoku, domnívali se, že po nejdelším vztahu v hokejistově životě bude logicky následovat zasnoubení a svatba.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...