Triky na rychlý růst vlasů

Je vám jasné, že pravidelné zastřihávání konečků vlasů je důležité, ale přesto toužíte po tom, aby vám kštice dorůstala rychleji a abyste dosáhla své vytoužené délky?

Vyzkoušejte pomocníka přímo z přírody. Už naši prapředci věděli moc dobře, co a proč s vlasy podnikat.

Také vás může zajímat ...

Žloutková maska

Většinou vidíte problém u kořínků, může ale být také v konečcích, když se třepí a lámou. V takovém případě vám nejvíce pomůže vaječný žloutek. Smíchejte ho se dvěma lžícemi olivového oleje, naneste na konečky a nechte půl hodiny působit. Pak omyjte vlažnou vodou a šamponem, na který jste zvyklá.

Ricinový olej

Jednou ze základních věcí je zbavit vlasy nečistot, které jim brání v růstu. Na to je skvělý ricinový olej. Udělá vám v mnoha případech dokonce větší službu než kokosový olej. Navíc obsahuje omega-6 mastné kyseliny, které pomáhají vlasům proti vysoušení a krepatění. Mohou se pak soustředit jenom na růst.

S tuky jedině zdravě

Přírodní oleje jsou pro vlasy jako dělané. Proto zapomeňte na doplňky stravy v podobě tablet a raději se zaměřte na potraviny, které obsahují potřebné vitaminy a minerály samy o sobě. Hodně jich najdete například v avokádu.

Zapomeňte na fén

Pokud to není nutné, nechte si vlasy uschnout přirozenou cestou. Trvá to sice o trochu déle, ale v teplých letních dnech to není zase taková tragédie a mokré vlasy vás chvilku budou dokonce i příjemně chladit. Horký vzduch fénu a kulmy pro ně totiž není vůbec dobrý.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...