Typy pro bezchybně krásné nehty

Co dělat, když i přes veškerou snahu nevypadají vaše nehty dobře? Lak se po pár dnech olupuje, nehty se třepí a ani drahé přípravky nepomáhají? Neztrácejte hlavu! Máme pro vás řešení.

Časté lakování a odlakovávání vašim nehtům neprospívá. Naštěstí existuje několik triků, díky kterým se nemusíte snu o pěstěných rukách vzdávat. Věděly jste třeba, že nehtům nedělá dobře, když se před jejich úpravou naložíte do vany? Nehet je totiž porézní, což znamená, že do sebe vodu „nasaje“.

Také vás může zajímat ...

To má za následek, že k němu lak už nepřilne tak, jak by měl.

1. Nezbytný podkladový lak

Základem krásných nehtů je bezbarvý podkladový lak. Má speciální složení, které umožní barevnému laku snáze přilnout k nehtu a ten pak vydrží déle. Pokud používáte často výraznější barvy, měl by být pro vás podkladový lak samozřejmostí. Seženete ho bez problému v každé drogerii.

2. Nezapomeňte na hrany

Ať už se jedná o podkladový, barevný nebo krycí lak, vždy je nutné nanášet ho i na hrany nehtů. Jednotlivé vrstvy tak uzavřete, a sníží se tak pravděpodobnost odlupování. Pokud se vám nehty třepí, bývá to většinou první známkou nešetrného odlakování.

V takovém případě se pokuste nehty alespoň dva až tři dny nelakovat, nebo je potáhněte gelovým lakem, pod kterým budou mít čas se dostatečně zregenerovat.

3. Celkem čtyři vrstvy

Věděla jste, že byste na nehtech měla mít celkem čtyři vrstvy? Podkladový lak, dvě vrstvy barevného laku a krycí lak, který ten barevný zafixuje, dodá mu lesk a prodlouží jeho životnost. Super trikem je znovu nehty přelakovat krycím lakem zhruba každý druhý až třetí den. Prodloužíte tím bezchybný vzhled vašich nehtů.

4. Zabraňte vysušování

Dejte si pozor při mytí rukou, abyste příliš často nepoužívala antibakteriální mýdla a gely.

Mají totiž tendenci vysušovat pokožku i nehtová lůžka. Opatrná buďte i při práci s čisticími prostředky a berte si raději vždy gumové rukavice.

5. Výživa je důležitá

Pokud chcete mít opravdu zdravé nehty, neměla byste zapomínat na jejich pravidelnou výživu. Lůžko a kůže kolem nehtů je třeba denně masírovat, nejlépe pak s pomocí oleje s vitaminem E.

6. Zbavte se bublinek

Před samotným lakováním lahvičku důkladně protřepejte, aby se lak dobře promíchal a nevznikly v něm vzduchové bublinky. Kvůli nim se totiž lak špatně chytá a dříve se odlupuje..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...