Uražené mlčení nic neřeší!

Také se někdy urážíte a přestanete komunikovat? Používáte své významné mlčení jako výchovnou metodu vůči partnerovi? Zkuste to jinak.

Odjakživa se říká se, že moudřejší ustoupí. A má-li být vztah s partnerem vyrovnaný a harmonický, je umění ustoupit vyloženou nutností. Uražené mlčení je ve vztahu cestou do pekla, jedná se o psychický nátlak a manipulaci.

Žena se na partnera uráží pro jeho chování, skutky či slova, a tak ho trestá odtažitým chováním a mlčením. Tím dáváme partnerovi najevo, že se nám nelíbí, co udělal. Jestliže mlčení přeroste únosnou mez a nedojde k vyjasnění, stává se zdrojem odcizení.

Také vás může zajímat ...

Urážlivost vztah ničí

Když chce žena partnera k něčemu donutit a podusit ho, musí se utvrzovat ve stavu ublíženosti, nesmí se smát ani bavit. První reakcí na dusno a mlčení je mužovo nepochopení. Následují chabé pokusy zjistit příčinu, pak spor, vztek a nepohoda.

Čím déle tichá domácnost trvá, tím je pro muže těžší se v konfliktu orientovat. Co se vlastně stalo? Co žena chtěla? Co se jí dotklo? Místo aby došlo k rozmluvě, kde by se věci vyjasnily, nastává dusivé ticho.

Čeho chcete dosáhnout?

Jestliže na počátku stála maličkost, trvající ticho ji nafukuje do mega rozměrů. Zeptejte se sebe, čeho chcete dosáhnout. Chcete muže jen potrestat, podusit ho, nebo ho chcete zranit a převychovat? A jsou to reálné snahy?

Účinnost mlčení je krátkodobá, neboť muži nesdělíte to základní: čeho se podle vás dopustil a co vám způsobil. Usilujete-li o nápravu věcí, o zkvalitnění vztahu, je jedinou cestou rozmluva. Klidně i s hádkou! Po bouři totiž bývá největší jasno.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...