Víte, jak poznat kvalitní obuv?

Přemýšlela jste někdy nad tím, jak doopravdy poznáte kvalitní obuv? Podle ceny? Ne! Podle značky? Nejspíš také ne. Podle materiálu? Také ne! Poradíme vám, jak si otestujete boty, zdali jsou skutečně hodny toho, abyste je nosila. Neničte si nohy zbytečně!

Lepená, nebo šitá?

V první řadě byste se měla zajímat o to, zdali je bota lepená nebo šitá. Šité boty totiž vydrží mnohem déle. Zkontrolujte si, jak je podrážka spojena se samotnou botou. Špatně slepenou botu poznáte na první pohled.

Vnitřek boty

Také vás může zajímat ...

Zkontrolujte si i vnitřek samotné boty. Kvalitní boty jsou vypodšívkovaná po celé ploše chodidla. Navíc kožený vršek bude lépe absorbovat vlhkost.

Všímejte si detailů

V neposlední řadě si zkontrolujte, jakým způsobem jsou zpracovány cvočky, dírky na tkaničky a jiné detaily. Pokud se vám už v obchodě zdá, že se detaily z bot brzy ztratí nebo změní původní podobu, nejspíš máte pravdu. A to si představte, že byste v nich třeba ještě ke všemu chodila! To by vám nové boty příliš dlouho parádu nedělaly.

Pata se nesmí hýbat

Jakmile boty prošly prvním testem, otestujte je ještě jednou. Tentokrát v praxi. Nazujte si je. Musíte v ní mít dostatek prostoru pro všechny prsty. Při chůzi musí pata držet na jednom místě, jakmile ujíždí do stran, je to špatně. Bota by neměla utiskovat palec ani malíček. Nasaďte si ponožky a boty si nazujte ještě jednou.

Pak si zvenčí palcem nahmatejte nejdelší prst u nohy a vyzkoušejte, zdali mezi špičkou a prstem máte dostatečný prostor. Měl by být okolo jednoho centimetru.

Pořádně si odzkoušejte, zdali vás nedře horní okraj boty, například do nártu nebo paty.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...