Vyrobte si krém podle typu pleti

V zimě potřebuje vaše pleť zvýšenou péči. Aby pokožka nebyla vysušená, zvrásněná, nebo naopak příliš mastná, poradíme vám, jaké krémy se hodí právě pro vás. A vyrobit si je můžete sama.

Růže a santalový olej na normální a citlivou pleť

Také vás může zajímat ...

Máte pleť, která snese jen přírodní kosmetiku a na chemické látky rea- guje zrudnutím? Pak potřebujete krém, který vaši pleti dodá potřebné vitaminy a minerály. Na ten budete potřebovat dvě lžíce kakaového másla, 90 ml slunečnicového oleje, čtyři lžíce růžové vody, šest kapek santalového oleje. Ve vodní lázni všechny přísady za stálého míchání zahřívejte tak dlouho, dokud se nepromísí.

Pak přelijte do plastové nádoby a mixérem směs šlehejte, dokud nevychladne.

Pak přelijte do uzavíratelné nádoby a uchovávejte v chladu.

Rozmarýn a levandule na mastnou pleť.

Leskne se vám pleť a čelo, nos a bradu máte od rána do večera mastnou, ačkoli používáte přípravky pro mastnou pleť? Poradíme vám, jak si připravit přírodní krém, s nímž už vás mastná pleť trápit nebude. Připravte si dvě lžíce kakaového másla, 90 ml mandlového oleje, čtyři lžíce čaje z rozmarýnu a tři kapky levandulového oleje.

Do mísy ve vodní lázni přidávejte postupně všechny ingredience, dokud se všechny nepromíchají.

Směs pak přelijte do mixovací nádoby a šlehejte do vychladnutí.

Kokos a mandlový olej na suchou pleť

Loupe se vám kůže? Vytvářejí se na ní suché flíčky, kterých se nemůžete za žádnou cenu zbavit? Vyzkoušejte domácí krém ze zeleného čaje. Odvažte si 7 g včelího vosku a odlijte si dvě lžíce mandlového oleje a dvě lžíce kokosového oleje. Také budete potřebovat tři kapky růžového oleje a jednu velkou lžíci sypaného zeleného čaje.

Ve vodní lázni rozehřejte včelí vosk a přidejte do něj všechny oleje. Směs míchejte tak dlouho, dokud se všechny suroviny nepropojí. Do horké směsi přisypte zelený čaj a zahřívejte dalších patnáct minut. Směs přeceďte přes plátýnko a vyšlehejte ručním mixérem.

Uschovávejte či lednici či v chladu.

Olivový olej, med a žloutek na vrásky

Chcete vypadat mladší a vyhladit jemné vrásky? Připravte si vyživující krém z včelího medu a přírodních olejů. Budete potřebovat dvě čajové lžičky vazelíny, velkou lžíci mandlového a olivového oleje, jeden žloutek a jednu čajovou lžičku medu. Nejprve v horké lázni rozpusťte vazelínu. Jakmile bude tekutá, odstraňte ji z plotýnky a za stálého míchání přidejte med, oleje a vaječný žloutek.

Směs míchejte tak dlouho, dokud se všechny složky perfektně nepropojí.

Pak přírodní krém přelijte do uzavíratelných nádobek a po vychladnutí uchovejte v lednici.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama