Zatočte navždy s vráskami

Kůže kolem očí je velice tenká a proto jsou na ní nejvíce vidět drobné vrásky. Ukážeme vám, jaké jsou největší hříchy, které na jemné kůži pod očima možná nevědomě děláte. Jak se zvětšujícími se vějířky vrásek můžete účinně bojovat?

Odličujte se šetrně

Také vás může zajímat ...

Jedna z nejčastějších chyb proti stárnutí očního okolí je časté odličování mýdlem, čímž se ničí kůže v okolí očí i řasy. Je tedy důležité používat pouze přípravky určené na oční okolí. Jak se to má správně dělat? Přitiskněte tamponek na oko, nechte ho chvilku působit. Poté jej pomalu stahujte směrem dolů, až jsou řasy i oční okolí úplně čisté.

Tamponek ještě přeložte na půl a jemně očistěte i kůži a okolí pod řasami – a to z vnějšího koutku směrem dovnitř k nosu.

Spánkem proti vráskám

Co dělat, když chodíte pozdě spát a ráno pak nevypadáte svěže? Dejte navlhčené tamponky na chvíli do mrazáku a poté je přiložíte na oči. Pomůže vám to i případě, že spíte v noci na břiše. Poloha na břiše je pro vrásky pod očima nejhorší. Kůži si nepřirozeně mačkáte a tím prohlubujete vrásky na obličeji.

Pro pleť je dobré, když spíte na klouzavém materiálu, jako je například satén.

Využijte chytře kolagen

Používejte krém a při jeho aplikaci si dopřejte rychlou masáž. Krém do pleti lehce vklepávejte směrem z vnějšího koutku pod okem do vnitřního k nosu a pak pokračujte dál od vnitřního koutku nahoru pod obočí směrem k vnějšímu koutku. Na mladistvý vzhled má pozitivní vliv kolagen, kyselina hyaluronová a vitamin C.

Kolagen je potřeba dodávat, aby byla pleť stále pružná a vrásky se zbytečně dále neprohlubovaly. Kyselina hyaluronová zase dokáže vaši pleť hydratovat a vitamin C umí rozjasnit, což je účinné i v boji proti kruhům pod očima.

Dodržujte také pitný režim, takže se snažte pít hodně vody.

Pozor na nevhodná líčidla

Pleť můžete zatěžovat i nesprávným výběrem kosmetiky a velkými vrstvami líčidel. Kůže pod očima je velice jemná, proto ji hydratujte krémem. Make-up či korektor naneste až po něm. Když vybíráte korektor pod oči, pečlivě zvažujte nejen barvu, ale samotnou konzistenci. Měl by ji mít lehkou a tekutější, aby nezalézal do vrásek a zbytečně je nezvýrazňoval. Dávejte si pozor i na rozjasňovače.

V případě, že máte vějířky okolo očí viditelné, vyberte si pudrový rozjasňovač a nanášejte ho jen na lícní kosti a těsně pod obočí. Oblasti vrásek se vyhněte velkým obloukem.

To stejné platí i při použití pudru, který by akorát zalezl do vrásek a upozorňoval na ně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...