Bolí vás duše nebo ego?

Pocit stesku a podivná neklidná předtucha je jedním z nejjistějších příznaků toho, že jste se na vaší životní cestě nevydala správným směrem. Bolest duše vám ukazuje, že jdete proti vlastní přirozenosti, svým zásadám a hodnotám. Jak to změnit?

Chtělo by se, ale nejde to

Také vás může zajímat ...

Duše bolí, jestliže vnitřně sami sobě něco nedovolíte. Každá chce být okouzlujícím, nádherným stvořením, jenomže mnohé rozum říká: „Vždyť jsi tlustá, proboha, jaký ty jsi ideál krásy!?“ Nebo máte sen, touhu všeho tu nechat a odstěhovat se žít a pracovat jinde.

Jenže manžel je kategoricky proti a vy si to proti jeho vůli zkrátka neprosadíte. V podobných situacích je duše doslova jako v kleci. Ráda by z ní unikla, ale vy nedokážete sami sobě povolit odemknout klec, i když klíče vám zvoní v kapse.

Nebojte se být sami sebou a obětovat, co je vám cizí. Duše se vám odmění pocity radosti a vděčnosti!

Přestaňte s lhaním. Duši člověk neoklame.

Nechce se, ale musí se to

Nejděte proti svým nejsvětějším zásadám, ať je to těžké sebevíc. Někdy dáváte přednost následování cizích cest, ačkoli vaše vlastní duše si žádá něco docela jiného. Vaše nejvyšší hodnoty se často neshodují se společenskou morálkou, ale abyste přežila, Volíte ústupky a děláte to, co se vám příčí.

A tak se v sebeobraně naučíte lhát. Dělají to tak všichni, ale vlastní duši člověk neoklame. Existuje názor, že když se podřídíte vůli silnějších, uděláte kariéru, budete úspěšná a dosáhnete uznání. Ve skutečnosti je však efekt takového jednání zcela opačný.

Skutečného štěstí a úspěchu můžete dosáhnout pouze tehdy, vede-li nás vaše duše.

Šepot duše si nepleťte s obyčejnou ustaraností.

Všechno ve vás je náhle jinak

Poměrně vzácný případ, který bývá často předzvěstí velkého duchovního skoku. Najednou začnete mít pocit, že všechno ve vás se začíná měnit. Začínáte cítit, že materiální hodnoty vám nemohou přinést vytoužené štěstí.

A tak se zájem o úspěch začne vytrácet. Ani lačnost, ani závist, ani jakákoli materiální přání – nic z toho už vám v srdci nezůstalo. Snaha někomu konkurovat už vás nebaví, a smysl honby za penězi a postavením se vytratí.

Všechen shon kolem těchto pochybných hodnot vám najednou připadá naprosto nesmyslný a nehodláte se ho nadále účastnit. .

Když vám velí EGO

Většina lidí si projevy své duše plete s docela obyčejným fňukáním vlastního ega. Bolest duše, to je velmi jemný signál, který nám napovídá, že se vzdalujete od svých duchovních ideálů.

Ale ego hlasitě žádá o něco zcela jiného. Chce soucit a lásku. V takové chvíli vás tedy nebolí duše, to vaše ego se domáhá pozornosti. Jak to poznáte? Podle čtyř pocitů:

1) Pocit neklidu

Šepot duše si lidé také často pletete s docela obyčejnou ustaraností, která vzniká v důsledku roje negativních myšlenek, který vám víří v hlavě. Vzrušování a nehty okousané kvůli budoucnosti – to vás nebolí duše. Spíš byste měla více kontrolovat své myšlenky.

2) Pocit nespravedlnosti

Někdy se vám může zdát, že svět s vámi nehraje poctivou hru. A pocit nespravedlnosti div nepřerůstá ve svatý zápal duchovního hněvu. „Proč se tak ke mně chovají?“, křičí ve vás cosi. Jenomže to opět není duše, ale ego.

3) Pocit nudy

Všechno se nám zprotivilo, do ničeho se vám nechce, svět se vám zdá jako nudný a nezajímavý. Přepadá vás lenost. Zdá se, že duše uvadá. Ve skutečnosti však byste si měla umět stanovit pořádný reálný cíl a neskládat předčasně ruce do klína.

4) Pocit ublíženosti

Nikdy nepřichází z čistých koutků srdce. Sebelítost a obviňování těch kolem z vlastního trápení – ne, to není od duše. To je opět vaše ego.

Musíte si věřit a poslouchat, co vám napovídá srdce.

Když volá vaše DUŠE

Poslouchejte své srdce

Vaše srdce je tím nejpřesnějším nástrojem měření čistoty vašich úmyslů. Myšlenky, které ve vás vyvolávají strach musíte zavrhnout. Duševní bolest lze vyléčit. Musíte věřit sama sobě a volit takové cesty a rozhodnutí ve vašem životě, které vám napovídá vaše srdce.

Neutíkejte od problémů

Bolest duše signalizuje vždycky potřebu změny. Když pocítíte duševní bezmoc, málokdy se vás někdo zeptá: Proč tě bolí duše?“ Obvykle dostanete oblíbený recept na veškeré starosti: „Nemysli na to, relaxuj, dělej něco jiného!“ To snad je ale ta nejhorší rada. Užitečné je udělat něco zcela opačného: podívat se, v čem je příčina vašeho stavu. .

Buďte tady a teď

Není lepšího lékaře, než je přítomná chvíle. Odpojte se ode všeho, co se netýká této vteřiny. Zůstaňte zkrátka tady. Vraťte se do „teď“.Zbavte se myšlenek, starostí a přijímejte všechno, co se děje takové, jaké to je. A vaše duše se začne rozvíjet, doslova jako na dlani se otevřou všechny její potřeby a touhy..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...