3 tipy, jak si perfektně vyfoukat vlasy

Fenování není zase tak jednoduché, jak se může zdát. Chcete krásný vlasy? Vyfoukejte si vysněný účes úplně sama.

Příprava je základ

Dokonale vyfoukaného účesu docílíte po umytí vlasů. Důležité je přiměřené množství kondicionéru. Pak ho důkladně smyjte a usušte vlasy ručníkem z mikrovlákna, který je šetrnější než ten klasický. Následuje první fénování, jehož cílem je dostat z vlasů zhruba 50 % vlhkosti. Nepotřebujete hřeben, stačí prameny prosoušet postupně. Když jsou vlasy ještě vlhké, naneste od konečků ke kořínkům pěnové tužidlo. Začínejte od konce vlasů a pokračujte nanášením na délky.

Šikovný pomocník

Pěnové tužidlo vám dokáže vytvořit pěkný objem, který vydrží téměř celý den. A jak na samotné foukání? Rozdělte si vlasy na čtyři partie – spodní, prostřední, horní a přední, která rámuje obličej. Poté pomocí kulatého kartáče vlasy postupně vysoušejte. Nejprve partii kolem obličeje, pak tu spodní, prostřední a nakonec horní. Při foukání držte fén rovnoběžně s obličejem, aby horký vzduch napodoboval směr růstu vlasů. Rozhodně nikdy nefoukejte vzduch fénem do vlasů ze strany a už vůbec ne zespoda.

Pravidla pro foukání

Správná vzdálenost fénu od vlasů na kartáči je dva a půl až tři centimetry. Když jsou vlasy suché a mají dostatečný objem, nezapomeňte je na závěr zafixovat lakem na vlasy. Sprej držte asi 30 cm od hlavy.

reklama
reklama

Komentáře