Moje sladké tajemství

Autohypnóza krok za krokem

Nejprve se připravte

Je těžké vstoupit do hlubšího uvolněnějšího stavu vědomí, když myslíte jen na to, že vás svírají kalhoty, škrtí tričko apod. Oblečte si proto pohodlné oblečení, aby vás nic nerozptylovalo a ujistěte se, že i v prostředí, kde se nacházíte, je vám fajn. Mějte po ruce ideálně i nějakou deku.

Nelehejte si

Někteří lidé si při autohypnóze rádi lehají, v tomto případě ale existuje riziko, že usnete. Raději se proto posaďte na židli nebo si sedněte na zem a opřete se třeba o zeď. Nepřekřižujte ruce ani nohy. Počítejte s tím, že v této poloze budete muset nějakou dobu vydržet.

Udělejte si na sebe čas

To, jak dlouho budete potřebovat, záleží jen na vás. Většina lidí v transu zůstává zhruba 15-20 minut, ale musíte si udělat nějaký čas i na to, abyste se do tohoto stavu dostali.

Určete si své cíle

Chcete se jen tak uvolnit? Nebo na sobě chcete něco změnit? Pokud chcete něčeho dosáhnout (např. zhubnout), připravte si seznam afirmací, tedy vět, které si budete opakovat. Afirmace si říkejte v přítomném čase: „Jím zdravě. Hubnu. Oblečení je mi stále větší.“

Vstupte do stavu hypnózy

Zavřete oči a zbavte svoji mysl všech myšlenek a pocitů strachu, stresu a úzkostí. Ze začátku pro vás nebude jednoduché přestat myslet. Nesnažte se myšlenky silou tlačit pryč.

Sledujte je, ale nezastavujte se u nich. Zkuste se naučit meditovat. Vnímejte napětí svého těla. Začněte u prstů na nohou a postupujte pomalu směrem nahoru a nechávejte své tělo „mizet“. Představujte si, že se každá jeho část postupně uvolňuje a stává se lehčí a lehčí a napětí z vašeho těla odchází.

Dýchejte pomalu a zhluboka. Při výdechu si představujte, jak vás napětí a negativita opouští jako černý mrak. Při nádechu si představujte, že vdechujete zářivou sílu plnou života a energie. V tuto chvíli si můžete představovat, cokoli chcete.

Třeba jak z vás padají přebytečná kila, a to co nejvíce do detailů.

Vyprávějte

Nyní začněte vyprávět, co děláte. Mluvte v přítomném a budoucím čase, jako kdybyste četli text z papíru. Měli byste se vyhnout negativním tvrzením, jako například „Nechci být unavený a naštvaný“.

Místo toho si říkejte „Jsem klidný a uvolněný.“ Opakujte si tato tvrzení tolikrát, kolikrát budete sami chtít.

Pomalu se probouzejte

Připravte se na vystoupení z hypnotického strachu. S každým krokem se zvedejte výše, až se dostanete k vrcholu.

Až tam budete, začnete se cítit těžší a budete mít pocit, že vám těžkne hrudník. Vytrvejte a stále si opakujte afirmace, dokud to nepřejde. Chvíli počkejte a potom otevřete oči. Představujte si, že otevíráte dveře do vnějšího světa.

Postupujte pomalu a představujte si světlo, které se k vám dveřmi line. Mělo by vám to přirozeně otevřít oči. Když to nezafunguje, počítejte si od deseti do jedné a nakonec otevřete oči sami..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden