Dejte si pozor na nekvalitní kosmetiku

Co jste možná ani netušili

Alergické reakce, pálení, začervenání nebo otoky očí, to vše může způsobit nekvalitní kosmetika. Jak se jí vyhnout?

Začněme očima, protože jsou nejcitlivější oblastí ve tváři. Pamatujte, že je důležité se večer správně odlíčit. Je vědecky dokázáno, že ženy, které se na noc neodličují, vypadají na svůj věk mnohem starší.

Nejlepší je použít odličovače určené přímo na oční okolí, nechat tamponek s odličovacím prostředkem chvíli na řasách a potom jemnými tahy líčidlo postupně stahovat. Podstatné také je používat jen kvalitní přípravky určené k péči o oči a oční okolí. Tak pozor na to.

Zde se rozhodně nešetří

Celkově ženy za kosmetiku údajně utratí v průměru dva tisíce korun za měsíc. Tato částka ale zahrnuje i návštěvy kosmetičky či kadeřníka. Nákup levné dekorativní kosmetiky se přitom může vymstít.

Levná dekorativní líčidla, zpravidla od asijských firem, mohou vyvolat alergické reakce či otoky očí a zvýšit citlivost nebo začervenání očí. Tyto reakce ale nemusí nutně vyvolat jen levná kosmetika. Podle odhadů až 45 procent žen zkouší novinky na trhu.

Ty ale mohou obsahovat různé alergeny a změna značky se může jednoduše vymstít. Pokud se po nějakém kosmetickém přípravku objeví známky podráždění očí, je nutné přestat ho okamžitě používat.

Přírodní přípravky by neměly vaše tělo tolik dráždit.

Kdy se určitě nelíčit?

„V případě alergické reakce je dobré oči okamžitě vypláchnout vodou, případně vykapat umělými slzami. Pokud podráždění neustupuje, měla by žena navštívit očního lékaře,“ doporučuje Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini. V letním období jsou oči namáhány slunečním zářením a suchým vzduchem, což vede k častějšímu podráždění, alergickým reakcím nebo zánětům spojivek.

Pokud má žena v oku nějakou infekci, například zánět spojivek, neměla by používat žádnou oční kosmetiku. Přípravky, které případně používá v době oční infekce, je dobré poté vyhodit. Mohou být totiž přenašečem infekce. Důležité také je oční kosmetiku nikomu nepůjčovat a nepoužívat kosmetiku někoho jiného. I to totiž může vést k zanesení infekce do oka.

Umělé krášlení může škodit

V posledních letech se trendem stalo nalepování a barvení řas, a to nejen u mladších žen! Případy zarudnutí očí po prodlužování řas se ale objevují stále častěji.

Výjimkou nejsou ani alergické reakce na používaná lepidla. Umělé řasy a zvláště lepidlo mohou alergizovat oční víčka a způsobit jejich zarudnutí, šupinatění a otoky. Zároveň způsobují oslabování vlastních řas a jejich vypadávání.

Některé salony používají řasy z jemné srsti zvířat, která je sama o sobě alergizující. Navíc, pokud se lepidlo dostane do oka, může poškodit zrak.

Rada na závěr

Pokud chcete zjistit příčinu vyrážky, zkuste daný produkt vynechat, aby se pleť zklidnila, a poté použijte jinou značku.

Když vaše tělo nebude reagovat podrážděně, bylo to jen oním výrobkem. V opačném případě se ale možná bude spíš jednat o závažnější zdravotní problém.

Nešetřete zejména na kosmetice určené pro oči.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden