Dokonale nalíčená podle tvaru obličeje

Na tvaru obličeje záleží. A kdo tvrdí, že ne, nemá pravdu. Ať už máte kulatý, srdcovitý nebo oválný, poradíme vám, jak zdokonalíte jeho přednosti a zakryjete nedostatky.

Oválný obličej

Co vám pomůže: Máte štěstí. Jde o nejdokonalejší tvar obličeje, který má obvykle hezky symetrické proporce. I ty je ale potřeba umět správně zvýraznit. Není nutné tolik používat zesvětlující a konturující odstín make-upu.

Zvýraznit bronzerem můžete pouze prohlubeň pod lícními kostmi, jejich vršek pak rozjasněte světlým odstínem a jablíčka projasněte tvářenkou. Světlý stín naneste také pod obočí.

Co vám uškodí: Štětec s velkou plochou zbytečně nabere příliš mnoho bronzeru. Pořiďte si proto menší.

Kulatý obličej

Co vám pomůže: Tento tvar obličeje je potřeba opticky zúžit, čehož dosáhnete tehdy, když nanesete tmavšího odstínu pudru či bronzeru na spánky, tváře a lícní kosti podél čelistí. To vám pomůže vytvořit iluzi oválného obličeje.

Světlejší odstín naneste doprostřed čela, pod oči a doprostřed brady, abyste připoutala pozornost na střed obličeje. Pomůže vám i ostřejší konturování očí a rtů.

Co vám uškodí: Příliš mnoho tvářenky. Raději ji vynechte, nebo použijte jemný broskvový odstín.

Hranatý obličej

Co vám pomůže: Vaším úkolem je zjemnit hrany. To se vám podaří, pokud nanesete zesvětlující odstín make-upu doprostřed čela, pod oči, nad lícní kosti a na špičku brady. Tím upoutáte pozornost na střed obličeje.

Tmavší odstín aplikujte po stranách čela a podél hrany dolní čelisti. Na tváře použijte růž, což opticky rozšíří oblast líček.

Co vám uškodí: Pokud produkty dobře nerozetřete, nemusíte docílit požadovaného efektu a hrany se ještě víc zvýrazní.

Srdcovitý obličej

Co vám pomůže: Máte-li obličej ve tvaru srdce, pomůže vám, když nanesete zesvětlující make-up na bradu, čímž ji opticky rozšíříte. Stejný odstín použijte i na čelo a pod oči nad okraje lícních kostí.

Tak upoutáte pozornost na střední část obličeje. Tmavším odstínem potlačte šířku obličeje v oblasti spánků a tváří.

Co vám uškodí: Pozor na správný výběr make-upu, který nanesete na bradu. Právě ta je vaším ústředním bodem, kterého si každý všimne.

reklama
reklama