Dovolená bez partnera? Užijte si ji naplno!

Jste šťastně zadaná a nikdy vás nenapadlo, že byste jela na dovolenou sama? To je velká chyba! Není totiž nic lepšího, než na chvíli vypnout, zapomenout na všechny starosti kolem manžela a dětí a užívat si krás našich krajů, nebo slunné pláže u moře! Díky našim tipům si vaši dovolenou opravdu užijete.
Podle psychologů se jen velmi málo párů dokáže každoročně shodnout na tom, kam pojede na dovolenou, na jak dlouho a co tam bude dělat. Zatímco ženy chtějí nejčastěji ležet u moře a vystavovat své tělo sluníčku, muži dávají přednost aktivní dovolené, ideálně na horách, na rybách nebo někde pod stanem. Pokud vás tato představa děsí a týden u moře je zase neprůchodný u partnera, zkuste to tentokrát každý po svém.

Troufněte si jet sama

Jet na dovolenou sólo není vůbec žádná zoufalost, ba naopak, v současné době se to řadí mezi trendy. Jako samotnému cestovateli se vám otevírá spousta možností, nehledě na to, že svět kolem sebe vnímáte daleko intenzivněji, než kdybyste jeli v páru. Můžete se rozhodovat výhradně podle sebe, a to ve všem. Máte šanci potkat zajímavá místa i nové přátele. Můžete si dopřát tuny skvělé zmrzliny a nemusíte mít při tom výčitky, že vám jsou džíny v pase tak těsné. Nikdo vás nebude kontrolovat.

Odpočinete si od vztahu

Nepochybujeme o tom, že se máte s partnerem rádi, ale ruku na srdce, není občas od věci si jeden od druhého odpočinout a dopřát si čas jen pro sebe.

Dovolená bez partnera přináší obnovu vztahu a ve skutečnosti pro vás může být víc než prospěšná. Zatímco párová dovolená často přináší jen další kumulaci vzájemného naštvání, které se během roku hromadí, po několikadenním odloučení si můžete skvěle uvědomit, jak je dobře, že jeden druhého máte a jak moc jste spolu šťastni. Obvykle se také po návratu nastartuje znovu sexuální život.

Uvědomte si vlastní hodnotu

V běžném životě v každodenním pracovním shonu nemáte často možnost chvilku přemýšlet sama nad sebou. Využijte tedy dovolenou o samotě, abyste si uvědomila, co je pro vás v živote opravdu důležité. Srovnejte si v hlavě, co byste do budoucna ještě chtěla a jak by měl váš další život vypadat. Nechce-li se vám přemýšlet, tak prostě jen mlčte a chvilku nic neřešte. Užijte si dobu, kdy nemusíte vůbec nic dělat. Nikdo vás při tom nebude rušit.

Užívejte si po svém

Máte v plánu se už delší dobu dostat do kondice, ale přes všechny každodenní povinnosti se ke sportu vůbec nedostanete? Sportujte. Nestíháte číst knihy? Čtěte. Dělejte prostě vše, co máte ráda a na co nemáte za normálních okolností čas, nebo co s vámi nechtějí podnikat ostatní..

reklama
reklama

Komentáře