Kdy má ještě cenu lepit vztah?

Každý má jiný práh bolesti a co jednoho ještě nebolí, druhý už nesnese. V jakých fázích vztahu byste se neměla nechat ponižovat? Kam až je vhodné se druhému obětovat v naději, že se mu rozsvítí a uvědomí si, co ve vás má?

Ještě vám na sobě záleží

Funkční vztah tvoří dva lidé, kteří jsou ochotni pracovat na zlepšování vztahu a na odstranění problémů. Ve vztahu nikdy není jen váš, nebo jeho problém, ale váš společný, protože jste spoluhráči, rozhodně ne soupeři.

Kde není komunikace, není vztah, protože není jak ho budovat. Pokud spolu nemluvíte, nezjistíte, co druhý potřebuje, co mu vadí, co ho trápí. Jste pak jen dvě osamělé jednotky, žijící vedle sebe.

Respektujete své rozdíly

Vztahem získáváte další dvě oči a mozek. Prostřednictvím partnera se můžete na tentýž problém dívat z jiného pohledu.

Nevadí, když se v názorech rozcházíte, důležité je, abyste spolu uměli diskutovat a hledat kompromisy.

Snažíte se dodržet sliby

Někdy je těžké dodržet slib a přeměnit slova v činy. Vztah je možné budovat jen tam, kde je důvěra.

Nejde věřit někomu, kdo něco jiného říká a dělá. Vztah s ním je jen ztrátou času. Nevadí, když člověk nedodrží slib proto, že se o to pokusil, ale nevyšlo to. Chybami se člověk učí. Problém je, když druhý ignoruje to, co vám slíbil.

Říká tím, že ten, komu slib složil, pro něj není tak důležitý, aby dostál svým slovům.

Ten druhý je pro vás přínos

Aby vztah měl smysl, potřebujete v druhém vidět přínos, jinak je výhodnější být sama. Každý člověk je jedinečný, jen potřebuje partnera na stejné frekvenci.

Kdykoli dáváte partnerovi své maximum a jemu to nestačí, dáváte to špatnému partnerovi. A to vás vysiluje. Bohužel vysílač málokdy pozná, že směřuje svou snahu do vypnutého televizoru. Škoda jeho energie. Škoda jeho času. Ale i škoda vašeho času.

Uvědomujete si svou cenu

Každý člověk má svou hodnotu. Jen proto, že ji někdo nevidí, neznamená to, že ji nemáte. I když vám někdo říká, že jste špatná, neznamená to, že taková jste. Stačí potkat jiného muže a ten ve vás uvidí všechny vaše klady.

Klidně to může být i váš původní partner, který změnil názor. Jen proto, že pro něj některé věci přestanete dělat, si může uvědomit jejich hodnotu. Neponižujte se, protože tím přijdete o svou sebeúctu..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden