Víme, jak pečovat o pleť v každém věku!

To, že musíte svou pokožku pravidelně hydratovat, čistit od každodenních nečistot a chránit před vnějšími vlivy, už víte! A je to naprostá samozřejmost v každém věku.

S přibývajícími léty se ale vaše pleť mění, a tak byste měla vědět, jak se o ni starat, ať je vám lehce po třiceti, nebo po padesátce.

Třicítka je zlomová

Většina žen říká, že třicátý rok jejich života, byl největším zlomem. A platí to i o pokožce. Takže jestli jste si doteď vystačila jen s obyčejným krémem, micelární vodou a řasenkou, je načase to změnit, abyste neměla ve čtyřiceti ještě větší a hlubší vrásky, než musíte. Proto potřebujete rozšířit svou poličku v koupelně alespoň o jeden kvalit- ní krém s vitaminy, kolagenem a koenzymem Q10. Měla byste také více dbát na svou životosprávu. To znamená méně kouřit a méně se vystavovat slunci bez použití kvalitního opalovacího krému s vysokým faktorem.

Jak bojovat se čtyřicítkou?

Co uděláte po třicítce pro svou pokožku, ve čtyřiceti jako když najdete. Krémy s kolagenem by se měly stát vaší každodenní samozřejmostí. Nezapomeňte ani na speciální krémy, které jsou určené přímo na noc. Občas navštivte také kosmetický salon, kde se vám dostane profesionální péče. Pokud vám ani to nestačí, můžete se pustit do nějaké omlazující procedury, jakou je mezoterapie nebo plasmaterapie.

Když nastoupí padesátka

Po padesátce se vytrácí z pleti elasticita a barva. Proto začněte používat krém či make-up s rozjasňujícím efektem. Nikdy se naopak nesnažte zamaskovat vrásky příliš velkou vrstvou líčidel. Tím je spíš ještě více zvýrazníte, což nechcete.

reklama
reklama

Komentáře