Jak přežít rozvod s potížistou?

Pokud je váš partner konfliktní a typ, který se rád hádá a musí mít ve všem navrch, rozchod nebude procházka sadem. Poradíme vám, jak vše zvládnout!

Konfliktní muži milují hádky.

Také vás může zajímat ...

Využijí každou příležitost, aby rozdmýchaly konflikt. Budou se hádat před dětmi, očerňovat vás před nimi, i vašimi přáteli. S laskavostí nic nesvedete. Na ně platí opak: Sdělujte jim jen nejnutnější fakta a omezte osobní kontakt.

S některými lidmi se prostě nevyjednává. Cítíte se unaveně? Zítra budete v jeho očích „frustrovaná žena neschopná se postarat o děti“.

Máte jiný názor na výchovu?

Bude to vnímat jako hrozbu, kterou je třeba za každou cenu odrazit. Nadávejte mu najevo to, co cítíte. Cokoliv řeknete, bude použito proti vám.

Doufáte, že se časem uklidní?

U většiny lidí časem emoce obrousí. Ovšem potížisté touží po pomstě ještě hodně dlouho. Jejich touha vyjít z rozchodu jako ten lepší ho bude pronásledovat ještě hodně dlouho. To nejhorší přijít nemusí. Ale buďte na to připravená. Když vztah skončí, mají na tom většinou podíl oba dva. A když si své chyby přiznáte, můžete se teprve pohnout dál.

Řekněte to své kamarádce, ale rozhodně to nepřiznávejte svému protějšku. Dáte mu tím totiž do ruky zbraň. Náhle to budete vy, kdo za všechno může. Snažit se spolupracovat s konfliktním mužem znamená dávat mu další šance k boji a konfliktům.

Zapomeňte na společné oslavy narozenin dětí. I když se vám zdá, že o to dítě ochuzujete, chráníte ho před mnohem horšími věcmi: Před otevřeným bojem, v němž dítě bude manipulováno a bude v něm fungovat jako rukojmí.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...