Jemné vlasy potřebují vaši speciální péči

O každé kadeře je třeba se starat s láskou a péčí. Ty jemné ale vyžadují ještě o stupeň vyšší pozornost. Důležitá je také volba účesu. Ačkoli se vám možná líbí delší vlasy, v případě, že patříte právě mezi ty, které mají velmi jemné vlasy, byste měla zvolit spíše kratší účes.

Ten budete muset sice trochu více denně upravovat, ale vlasy nebudou tolik zatížené. Na co dalšího si musíte dávat velký pozor a na co pro změnu nesmíte zapomínat?

Také vás může zajímat ...

Pozor na používání fénu a kulmy

Po umytí hřívy většina žen logicky sáhne po přístrojích, které zajišťují horkým vzduchem rychlou úpravu, ale na druhou stranu nejsou pro vlasová vlákna zrovna nic zdravého. Fény a kulmy proto používejte velmi opatrně. V dnešní době už také v obchodech existují speciální kousky, které vlasy tolik nepoškozují. Vyhnout byste se měla také častému používání kosmetiky na úpravu vlasů.

V přední řadě pak gelům a voskům.

Pro vás jsou určená spíš lehčí tužidla ve spreji.

Důležitý kondicionér

Na co nesmíte určitě zapomínat, je pravidelné používání kondicionéru. Samotný šampon totiž na jemné vlasy rozhodně nestačí. Kondicionér jim dodá sílu a také ochranu před vnějšími vlivy, kterou vaše vlasy potřebují. Navíc jim dodává výživu pro rychlejší růst a obnovu. S podobným efektem může překvapivě fungovat také barva na vlasy. Ta vlasové vlákno obklopí a je tak opět více chráněné.

Po barvení ale použijte znovu kondicionér nebo vyživující masku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...