Svého osudového muže potkala Lucie Vondráčková na akci, kam se jí vůbec nechtělo!

Svatbu se známým hokejistou před médii dokázala utajit!

Poprvé se Lucie Vondráčková (36) zamilovala do herce. Dala přednost kariéře. Podruhé do sportovce, ale kariéra jí opět nedovolila dotáhnout vztah do konce. Až potřetí, s dalším sportovcem konečně v životě pevně zakotvila.

Nedá se přímo říct, že by zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková měla cestičku pro svoji kariéru umetenou, ale o určitých výhodách se přece jen dalo mluvit. Měla po kom zdědit muzikantské geny, tatínek Jiří (66) je známý herec a zpěvák – nemluvě už o legendární tetičce Heleně (69). Maminka je textařkou a překladatelkou. Lucie tedy vyrůstala v uměleckém prostředí a určitě to předurčilo její životní cestu.

Talent zdědila po rodičích.
Talent zdědila po rodičích.

Bakalářka u mikrofonu

V oblasti showbyznysu se Lucie pohybovala od dětství. Kromě zpívání jí zajímal tanec, chodila na balet a gymnastiku, učila se dokonce stepovat. Byla dobrá i v cizích jazycích, což se jí dnes v dospělosti, kdy žije převážně v cizině, dobře hodí. Už v devíti letech debutovala před televizní kamerou v sedmidílném televizním seriálu Údolí bílých králů. Chodila pravidelně na konkurzy a dařilo se jí získávat další role, mimo jiné i v seriálu Návrat Arabely. A ukázalo se, že má i na to, být moderátorkou – v České televizi uváděla hudebně-soutěžní magazín Marmeláda. Právě tak se jmenovalo i první album Lucie, které natočila ve třinácti letech. Nikdo nepochyboval o tom, že všestranně talentovaná dívka zamíří na konzervatoř a ona tam opravdu ve čtrnácti letech nastoupila. Studovala tam hudebně-dramatický obor. A nezůstalo jen u téhle školy, pokračovala dál na Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Ne každá zpěvačka nebo herečka se před svým jménem může pochlubit titulem. Lucie ano – od roku 2005 je magistrou.

Pro pohádky byla díky své půvabné tváři jako stvořená!
Pro pohádky byla díky své půvabné tváři jako stvořená!

Škrtil jí na jevišti!

Mladá, slavná, krásná – na takovou slečnu chlapi letí, včetně těch z oboru. A první dlouhodobý vztah Lucie skutečně prožila s hereckým kolegou, Michalem Dlouhým (48). Byl o dvanáct let starší a měl více životních i hereckých zkušeností. Setkávali se spolu dokonce i na jevišti, hráli mimo jiné i v Shakespearově Othellovi, kde Michal partnerku škrtil na jevišti. Vztah sympatické dvojici vydržel tři roky. A důvod rozchodu? Podle některých zdrojů se Lucie začala měnit z naivní dospívající dívky v sebevědomou dospělou ženu, což Michalovi přestalo vyhovovat. Podle jiného vysvětlení se naopak Michal už chtěl usadit, ale to se nelíbilo Lucii. Ta rozhodně tehdy ještě nemínila obětovat svoji kariéru osobnímu životu. Rozchod každopádně proběhl v dobrém a oba bývalí partneři zůstali přáteli. Pikantní bylo, že ve hře Na dotek hráli rozcházející se dvojici. Michal to komentoval: „Hru jsme nazkoušeli ještě jako partneři, po několika reprízách jsme se rozešli, ale samozřejmě hráli spolu dál. Shodou okolností jsme i tam hráli partnery, kteří jsou půl inscenace spolu a pak se rozejdou. Ještě několikrát jsme to pak s Luckou probírali, jak nám ta situace hezky nahrála, že jsme se na to mohli podívat z obou stran, jestli to hrajeme správně nebo ne.“

Jako většina herců se Lucie nevyhnula televizním seriálům.
Jako většina herců se Lucie nevyhnula televizním seriálům.

Neměli na sebe čas

Lucie zůstala delší čas sama nebo se přinejmenším o nikom v její blízkosti nevědělo. Bulvár spekuloval o různých jménech, mimo jiné i o Richardu Krajčovi (39), ale nic z toho se nepotvrdilo. A napodruhé se pak už nejednalo o lásku na jevišti. Ke slovu tentokrát přišel sportovec, krasobruslař Tomáš Verner (30). Byl o o šest let mladší. Po pohledném mladíkovi zálibně koukala spousta fanynek, ale proti takovému kalibru, jakým je Lucka, neměly šanci. O svém novém příteli zpěvačka prohlásila: „S Tomášem si skvěle rozumíme a je to jeden z nejinspirativnějších a nejvtipnějších lidí, co znám.“ Domluvili se, že Tomáš naučí Lucii bruslit a ona jeho zase zpívat. K tomu ovšem nedošlo, protože vztah skončil mnohem dříve než ten předchozí. V říjnu 2008 se Lucie s Tomášem rozešla, opět v dobrém. Prohlásila, že mu bude dál držet palce při závodech. Oba se pak soustředili na svoji práci: Lucie na písničky a vystupování v muzikálech, Tomáš na sportovní úspěchy.

S Tomášem Vernerem to byl jen vztah na chvilku.
S Tomášem Vernerem to byl jen vztah na chvilku.

Lidé říkali, že jim to nevydrží

Vyšlo to nakonec až na třetí pokus. Opět to byl sportovec a opět měl něco společného s ledem. Tentokrát to byl ale hokejista. S Tomášem Plekancem (34) se Lucie setkala náhodou na jedné akci. Šlo navíc o náhodu šťastnou, protože zpěvačka už se chystala k odchodu. „Jela jsem na akci, na kterou se mi strašně nechtělo,“ líčila. „Byla jsem unavená, ošklivá, a tak jsem tam zpívala. Pak jsem byla ještě ošklivější, make-up se mi roztékal. Chtěla jsem jít spát, ale přišli za mnou, že se chce se mnou seznámit nějaký kluk.“ První rozhovor prý nepatřil zrovna k nejsložitějším. „On toho moc nenamluví,“ přiznala Lucie. „Tomáš přišel a mlčel, tak říkám: ´A ty děláš co?‘ A on: ´Hraju hokej.‘ A já: ´A kde?‘ On: ´V Kanadě.‘ A zase já: ´Umíš francouzsky?‘ On: ´Ne.‘ A já: ´Tak ahoj.‘ To bylo všechno.“ Podstatné bylo, že zpěvačce připadal hokejista zajímavý a že přeskočila jiskra. Lucie si nakonec pochvalovala, že na tu akci šla. „Když holky hledají muže a nemůžou nikoho najít, tak říkám, běžte tam, kam se vám nejméně chce,“ radí osamělým dívkám. Začala s Tomášem spolu chodit. Mnozí lidé jim předpovídali, že ten vztah dlouho nevydrží. Důvod se nabízel: Tomáš hrál hokej v Kanadě, kde měl smlouvu, zatímco Lucie vystupovala a zpívala v České republice. Pro opravdovou lásku ale není žádná vzdálenost velká.

Stačilo pár minut a Lucka by osudové setkání bývala prošvihla.
Stačilo pár minut a Lucka by osudové setkání bývala prošvihla.

Musela se vdávat?

Ačkoliv předtím hokejem Lucie nijak nežila, začal jí samozřejmě zajímat. Ostatně vždy jí prý připadalo, že hokejisté jsou pěkní chlapi. „Za to hodně můžou jejich ohromné mundúry, které z nich v mých očích dělaly až jakési bohy na bruslích. Olymp sestoupil na led,“ vysvětlovala vzletně. Jednoho červencového dne se dvojice tajně vzala v kapli Svaté Kláry v pražské Tróji. A měsíc nato dali světu na vědomí, že spolu čekají dítě. Syn Matyáš (5) přišel na svět o dva měsíce dříve oproti termínu, ale jak on, tak Lucie byli naštěstí v pořádku. Po nějaké době dostal Matyáš brášku Adama (1). Půl roku po jeho narození zpěvačka spokojeně zhodnotila svoji situaci: „Je to mnohem větší fofr, to ano, ale že by to bylo těžší, to ne. Matyášovi budou čtyři roky a už je to parťák. Pomáhá, je hrozně hodný a mně se těmi dvěma syny splnil sen. Vždycky jsem si přála tři, ale teď už si myslím, že jsme takhle komplet.“

Kanadské výhody

Lucie si musela zvykat na život v Kanadě, kde tráví většinu roku, ale nebyl to pro ni zase tak velký problém. Naučila se tam i vařit. „V Čechách jsem vařit neuměla, takže jsem pořád jedla konzervy a špenát,“ přiznala. „V Kanadě už vařím, takže používám všechno, kromě konzerv a špenátu.“ Zvykla si na tamní zimu. Ocenila některé vymoženosti, třeba při nákupu v supermarketu: „U nás musím v rychlosti házet věci do tašky. V Kanadě existuje práce zvaná beggers. Když platím, krásně a odborně mi skládají nákup do tašky. Pro neurotiky jako jsem já je to velká pomoc.“ Uvidíme, jestli v Kanadě zůstane natrvalo nebo se později vrátí do Čech. Fanoušků tu má stále celé zástupy!

Dnes už jí na hraní nezbývá moc času.
Dnes už jí na hraní nezbývá moc času.

Co bude dělat po skončení kariéry?

Loni na podzim se začalo více psát a mluvit o případném konci Lucčiny kariéry. Pravdou bylo, že po koncertní šňůře se v Kanadě věnovala opět rodině a manžel Tomáš zdůrazňoval, že Lucie nejede ve své kariéře naplno. Stříbrný slavík, kterého obdržela, je ale snad dostatečným argumentem, aby nám zpěvačka ještě dál rozdávala radost. Ona sama ale už ví, čemu se chce věnovat, až odloží mikrofon. „Pokud bych jednou cítila, že už mě to na jeviště a před kameru netáhne, určitě bych se začala naplno věnovat opuštěným zvířatům a dětem,“ uvedla.“

Chce pomáhat potřebným!
Chce pomáhat potřebným!

Sousedé odhalili její tajemství!

Zatímco Tomáše v Kanadě všichni znají jako velmi úspěšného hokejistu, o tom, co dělá Lucka, příliš netušili ani její tamní sousedé. Loni to ale konečně zjistili a pochopili důvody jejích častých návštěv v rodné České republice. „Věděli, že manžel hraje hokej a já jsem jeho žena,“ komentovala změnu zpěvačka. „Ani nevím, jak se to dozvěděli. Ale bylo jim dost podezřelé, že často odlétám do Čech. Teď už to ví a všichni poslouchají moje cédéčka a koukají na filmy.“

Tomáše znali dobře, o Lucii nic nevěděli.
Tomáše znali dobře, o Lucii nic nevěděli.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...