Trik pro krásné nehty

Každá z nás toužíme po dokonalých nehtech. Poradíme vám, jak o ně správně pečovat, aby vypadaly zdravě a upraveně a dělaly vám radost. Máme pro vás osvědčené tipy!

Mít krásné vlasy a pleť nestačí. Pokud máte ulámané a zažloutlé nehty, každý si toho dříve nebo později všimne. Péče o ně je stejně důležitá jako péče o vaši pleť. Proto byste ji neměla podceňovat. Věnujte jí alespoň jeden večer v týdnu a bohatě se vám odmění. Jak takových dokonalých nehtů docílíte během pár minut?

Také vás může zajímat ...

Voda s citronem

Nejprve do umyvadla napusťte teplou vodu a vymačkejte do ní půlku citronu. Ruce nechte namáčet 2 až 3 minuty. Kůže kolem nehtů krásně změkne a půjde vám tak lépe odstranit. Dokud jsou měkké i nehty, zapilujte si je do své oblíbené délky. Používejte pouze skleněný nebo papírový pilník. Kovový nehtům spíš škodí, může je zatrhnout. Po zapilování se pusťte do nehtové kůžičky.

Jestliže není dostatečně měkká, změkčete ji dětským olejíčkem.

Zábal z medu a kokosu

Důležitou součástí péče o nehty je také pravidelný zábal. Nejlépe se k tomu účelu hodí regenerační krém na ruce, ale můžete použít i med smíchaný s trochou kokosového mléka v poměru 1 : 1.Na natřené ruce si navlékněte bavlněné rukavice a deset minut je zahřívejte. Poté si ruce omyjte vlažnou vodou a ruce promažte například hydratačním olejem.

Nechte vše důkladně vstřebat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...