3 chyby, které děláte při holení

Jde sice o běžnou činnost, kterou jste zvyklá dělat několik let, ale i tady můžete dělat chyby, kvůli kterým pak trpíte. Suchá kůže, zarudnutí i zarůstání chloupků jsou toho důkazem.

Jaké chyby děláte nejčastěji? Tou počáteční je, že vlezete do sprchy a hned začnete holit. Nechte pro změnu chloupky pod teplou vodou několik minut změknout.

Ráno, či před spaním?

Důležité také je, jakou hodinu si pro holení problémových partií vyberete. Mnoho žen dělá tu chybu, že si holí nohy až ráno v domnění, že budou nejhladší. Ale chyba lávky. Právě večerní holení je v konečné fázi daleko efektivnější, protože otevřená pokožka, kde rostly chloupky, se vám stihne přes noc zacelit.

Zapomínáte na pěnu

Někomu přijde holicí pěna jako zbytečnost a raději ji nahradí mýdlem nebo se na jakékoli přídavné kosmetické prostředky vykašle úplně. Jenže také ony mají svou nezaměnitelnou funkci. Holením takzvaně nasucho si totiž poškozujete povrch těla a pleť je pak podrážděná, zarudlá a pálí, protože po ní žiletka neklouže, jak by měla. Ještě horší je použít obyčejné mýdlo. To už radši sáhněte po vlasovém kondicionéru nebo speciálním holítku s hlavicí napuštěnou gelem.

Měnit, měnit a měnit

Také svůj holicí strojek byste měla obměňovat. Ideální interval je zhruba po deseti holeních. Tupé břity totiž opět kůži zbytečně poškozují. Chybou jsou také jednorázové žiletky, které mají zpravidla jeden, maximálně dva břity a to je skutečně málo.

reklama
reklama