5 věcí, které nikdy nechce slyšet nezadaná žena

Možná vás trápí, že jste pořád sama, přesto nepotřebujete pořád poslouchat soucitné a „povzbudivé“ poznámky od svého okolí o tom, že se „ten pravý“ určitě ještě objeví. A není se čemu divit! Vždyť to a mnohé jiné věty posloucháte pořád dokola. Vybrali jsme ty, které vás obtěžují nejvíc.

Co chlapi?

Co na to říct? Kdybyste někoho měla, už dávno by o něm věděly vaše kamarádky, nebo byste o něm v zápalu nadšení začala brzy mluvit sama. Pokud k tomuto tématu konverzace nesměřujete, je jasné, že není o čem mluvit a určitě oceníte, když ostatní budou mít dostatek taktu, aby vás ušetřili bezvýznamné odpovědi doprovázené pokrčením ramen.

Jsi moc vybíravá a moc řešíš

Tato věta na nezadané ženy působí jako červená barva na býka. S přibývajícími léty se samozřejmě zvyšují i nároky na partnera a to, co se líbí ve dvaceti, už po třicítce ztrácí glanc.
Je jedno, co si o vašem vkusu myslí někdo jiný. Nenechte se tlačit k tomu, abyste výrazně slevila ze svých požadavků a spokojila se s kýmkoli, kdo o vás projeví zájem. Dříve nebo později byste stejně byla nešťastná a nespokojená.

Aspoň se teď můžeš soustředit na práci!

To bezesporu ano, protože když vás doma nikdo nečeká, nemáte ani důvod z práce moc spěchat. Ono to tak nějak přirozeně vyplývá, že svobodní lidé tráví víc času v práci než doma. Jenže práce vám vztah nenahradí, takže jako útěcha to moc nefunguje. Daleko víc vás ostatní potěší, když se vás zeptají na pracovní úspěchy bez toho, aby to jakkoli spojovali s vaším svobodným statusem. Nikdy by se vás neměli ptát ani na to, jestli se vám nelíbí některý kolega. Každá chytrá žena totiž ví, že „co je v domě, není pro mě“!

Neboj, však on se někdo objeví…

Tahle věta vás potěší asi stejně tak jako přísloví, že „na každý hrnec se najde nějaká poklice“.
Ten, kdo ji vyřkne, může mít pocit, že vám takto dodává naději, ale vy to vnímáte jako soucitnou poznámku, kterou vám dává najevo, že máte být trpělivá a rezignovaně čekat, až si vás někdo všimne.

Ukázala jsem tvoji fotku svému kamarádovi

Když si někdo hraje na dohazovače, dohání váš to k šílenství. Není nic ponižujícího, než když vás někdo „nabízí“ mezi známými za vašimi zády. Nikdo přece nechce být vnímán jako „zbytkové“ zboží nabízené lidem, o kterých nic neví. Lepší by bylo, kdyby vám kamarádka nabídla, abyste se k ní připojila na večírku nebo posezení s kamarády. Tam se v klidu porozhlédnete a sama usoudíte, jestli se na dané akci vyskytuje někdo, kdo by stál za bližší prozkoumání.

reklama
reklama