Jak zpomalit stárnutí kůže?

Vadí vrásky na vašich rukách, obličeji i dekoltu? Poradíme vám, co s tím!

Čas se bohužel zastavit nedá. Můžete ale zpomalit stárnutí a vypadat mladě co nejdéle. Máme pro vás skvělé tipy, jak pečovat o svou pokožku! Navíc vás to nebude moc stát a potřebné suroviny najdete doma ve své kuchyni.

Ptáte se sama sebe, proč se kolem věku tolik nadělá? Je to přece jen číslo! A máte úplnou pravdu! Je ale dokázáno, že pokud budete vypadat mladší a celkově svěží, budete se cítit daleko lépe také po psychické stránce. A být o kousek šťastnější už za to přece stojí. Tak to vyzkoušejte!

Maskou proti vráskám v dekoltu

Po nanesení vlastnoručně vyrobené domácí masky vám vrásky v dekoltu sice úplně nezmizí, ale alespoň se jejich tvorba a viditelnost zeliminuje. Namíchané domácí masky totiž zregenerují vaši kůži a obnoví její elasticitu. Budete na ni potřebovat dužinu z jednoho zralého avokáda a jednu polévkovou lžíci medu. Obě přísady smíchejte dohromady a lehce je promixujte tyčovým mixérem. Vzniklou masku naneste na dekolt a jemně ji vmasírujte po doku alespoň deseti minut. Pak vše nechte přibližně čtvrt hodiny působit a opláchněte studenou vodou.

Bez citronu ani ránu! V kuchyni i v koupelně!

Zázračný citronový peeling

Na co musíte především dbát je, aby vaše pleť nebyla vysušená. Docílíte toho velmi jednoduše. Kromě každodenního používání speciálních hydratačních krémů vám může pomoct také obyčejný citrón. Vymačkejte z něho asi dvě polévkové lžíce citronové šťávy. Pak běžte do koupelny a pomocí dvou připravených vatových tampónků si šťávu pomalu roztírejte po obličeji přibližně deset minut. Hlavní fígl je v tom, že citrón odstraní staré odumřelé kožní buňky, které brání těm novým, aby se mohly plně vyvíjet.

Skořicový zábal na vaše ruce

Na ruce se často zapomíná, přitom jsou jednou z hlavních částí těla, na které je vidět postupné stárnutí a vytvořené vrásky v průběhu času. Proto je čas od času dobré připravit jim ozdravný skořicový zábal. Na přípravu si nachystejte hnědý cukr, trochu mleté skořice a olivový olej. Všechno stačí smíchat v menší mističce dohromady a počkat, až se krystalový cukr ve směsi úplně rozpustí. Pak ji opatrně naneste nad umyvadlem nebo starým ručníkem na ruce. Dlaněmi si můžete ruce navzájem po celou dobu masírovat. Po určité době směs opláchněte teplou vodou a ruce dosucha utřete.

Stačí ke skořici přidat olej a trochu cukru.

NÁŠ TIP

To, že sklenka dobrého červeného vína má blahodárný vliv na srdce je celkem běžná věc. Málo která žena ale ví, že působí velmi příznivě také na vaši pleť. Nic se ale nemá přehánět. Jedna sklenka denně je ideální dávka. V opačném případě by se brzy ukázal jiný nešvar – rostoucí bříško!

reklama
reklama

Komentáře