Samoopalovací krém! Jak ho správně vybrat?

Opalování je v dnešní době trendem, ale co když chcete mít nějakou barvu i bez sluníčka? Není nic jednoduššího než použít samoopalovací krém. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak s nim vlastně zacházet a čeho se vyvarovat.

1. Pryč se skvrnami!

Také vás může zajímat ...

Jak správně takový krém nanášet? Se samoopalovacím krémem jsou spojené různé trable. Hlavně jsou to skvrny, které většinou vznikají z nevhodné manipulace. Současné produkty na trhu jsou však na tom daleko lépe než dřív. Stačí si jen najít dostatek času obejít drogerie.

2. S výběrem si dejte na čas

Zásadním bodem je s procedurou nespěchat. Provádějte ji hezky v klidu a bez časového omezení. Určitě se držte doporučení na konkrétním krému.

3. Zkuste i peeling

Když budete samoopalovací prostředek používat, nezapomeňte na peeling. Tím vaší pokožku dokonale zbavíte odumřelých kožních buněk a vaše pleť pak bude vypadat mnohem lépe. Vyrovnáte tím i vyvýšeniny a prohlubně na povrchu kůže. Můžete zkusit i domácí peeling smíchaný s malým množstvím cukru, medu a pár kávových lžiček olivového oleje.

4. Pořád hydratujte

Přestože se nemá pod samoopalovací krém dávat ještě další vrstva navíc, existují i výjimky. Pokud máte na těle opravdu suchá místa, tak se krémem namazat můžete. Sušší místa do sebe vstřebají více samoopalovacího přípravku, čímž vznikají nevzhledné mapy. Rozetřete si krém v dlaních a na konkrétní místa je pak už jen jemně položte.

5. Nanášejte postupně

Každý nátěr samoopalovacího krému zajistí sytější a daleko výraznější tón. Jen s ním na začátku raději šetřete. Naneste první vrstvu opravdu v malém množství. Poté se můžete rozhodnout, zda budete chtít ještě přidávat, abyste byla snědší. Vrstvené krémy většinou slibují výdrž zhruba dva až tři týdny.

Nezapomínejte si mazat i lokty, kotníky, kolena.Ty však potřebují méně krému než ostatní části těla. Když je krém nanesený, neoblékejte si na něj hned oblečení a vyčkejte alespoň deset minut.

Nechte krém úplně zaschnout.

6. Speciální přípravek na tvář

Většinu samoopalovacích přípravků můžete bez obav použít i na tvář. Výjimku udělejte v případě, že máte problematickou nebo velmi citlivou pleť. V tu chvíli byste měla zajít pro samoopalovací produkt rovnou do lékárny. I tady je důležité nanášení, přípravkem šetřete, dávejte malé množství a zapracujte ho až k vlasům.

Vynechejte naopak těsnou blízkost očí.

7. Máte opravdu velký výběr

Samoopalovací přípravky seženete nejen v podobě krému, ale i ve formě spreje či gelové textury až po pěny, které jsou nyní velkým hitem. Pozor však na rovnoměrné nanesení. Pokud máte u pěnového přípravku ještě rukavici, ušetříte si problémy se skvrnami.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...