Zázračná růžová voda

Která žena by nemilovala růže? Nejen, že vypadají úchvatně, nádherně voní, ale z jejich květů se vyrábí i tonikum, které je považováno za elixír krásy. Růžová voda je elitou mezi kosmetickými přípravky. Zamilujete si ji i vy?

O úžasných účincích růžové vody věděli už ve starověkém Egyptě, kdy se stala součástí každodenní péče o pleť. Výhodou je, že se díky zklidňujícím účinkům hodí pro všechny typy pokožky – problematickou, suchou nebo mastnou.

Také vás může zajímat ...

Vhodná pro každou pleť

Růžová voda se hodí pro citlivou a suchou pokožku, která potřebuje více hydratace a zklidnění. Pleťové vody, s alkoholem, jsou pro ni zcela nevhodné, protože ji vysušují a dráždí. Růžová voda má i protizánětlivé a harmonizační účinky, které ocení lidé s kožními problémy, jako je ekzém, akné či růžovka. Omezuje zarudnutí kůže a dodává jí svěží mladší vzhled.

Obsahuje antioxidanty, jako třeba vitamin C, který chrání kožní buňky před poškozením.

Pod make-up i po holení

Růžová voda tonizuje, vyhlazuje a uleví citlivé pokožce se sklonem k podráždění. V kosmetice se používá pod krém a make-up, k hydrataci pleti či k jejímu dočištění po odlíčení. Růžová voda je i skvělým pomocníkem pro fixaci make-upu. Jemná mlha totiž líčení zafixuje a zároveň vás příjemně osvěží. Trpíte podrážděním kůže po holení?

Zkuste na ni nastříkat pár kapek růžové vody, měla by se dostavit úleva.

Stejně zklidní i pokožku vystavenou slunečnímu záření.

Pro lesklé vlasy

Hydratační schopnost vody z růží můžete zkusit použít i na vlasy. Stačí jen přidat pár kapek do šamponu, což se vám hodí v případě, že vás trápí suchá pokožka hlavy. Výsledkem bude vyživená a lesklá hříva. Máte problém se zacuchanými vlasy, které se špatně rozčesávají? Máme pro vás řešení. Až budete mít vlasy umyté, aplikujte do nich po délce trochu růžové vody.

Nejen, že vlasy pak snadněji rozčešete, ale také je posílíte a krásně provoníte.

Zpomaluje stárnutí

Růžová voda se často objevuje v kosmetických přípravcích, jejichž hlavním cílem je, zjemnit hloubku vrásek. A věřte či ne, výrobci dobře vědí, proč růžovou vodu v produktech používají. Je to kvůli tomu, že má skutečně pozitivní účinky proti stárnutí.

Takže kromě uklidnění podrážděné pokožky může růžová voda při lokální aplikaci snížit vzhled vrásek.

Místo parfému

Díky úžasné lehké květinové vůni lze růžovou vodu použít také jako náhradu voňavky či osvěžujícího tělového spreje. Skvěle poslouží hlavně v letních měsících a během teplých dní, kdy je klasický těžký parfém pro svou výraznou vůni nevhodný.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...