5 tipů, jak omladit pokožku během spánku

1. Pleť před spaním vyčistěte

Každý den se na vaší pleti usazují prachové částice, kožní šupinky a maz, které brání pokožce v dýchání a mají tendenci ucpávat póry, proto je potřeba pleť řádně očistit. Nezapomeňte také na to, že veškerá péče má šanci se vstřebat pouze tehdy, když ze své pokožky budete pravidelně odstraňovat odumřelé kožní buňky.

Pokud chcete, aby vám krém opravdu fungoval tak, jak má, dopřejte si jednou týdně jemný pleťový peeling.

2. Zvolte správný krém

Noc je ideální doba na to, abyste bojovala se stárnutím pleti. Pokud vás trápí vrásky, určitě zařaďte do své noční péče pleťové sérum, které je pomáhá minimalizovat.

Mělo by obsahovat formu vitaminu A zvanou retinol. Ten je zodpovědný za správnou obnovu buněk. Následně pak naneste výživný krém, který pomůže pleť přes noc regenerovat. Pozor na kombinaci retinolu s přípravky proti akné, které obsahují například kyselinu salicylovou, může dojít k podráždění a zarudnutí pleti.

3. Předejděte otokům

Cítíte se občas po ránu nepříjemně oteklá? Pak vylučte ze své noční péče produkty s obsahem vitaminu A a místo toho si dopřejte krémy, v jejichž složení objevíte slabě koncentrovanou kyselinu glykolovou. Odstraní přes noc odumřelé kožní buňky, a navíc nastartuje tvorbu kolagenu a zlepší hydrataci vaší pokožky, takže zmírní i ranní otoky.

4. Spěte ve správné poloze

Možná už vám někdo řekl, že spát na boku a břiše není pro pleť ideální. Ne, že by to byla úplná katastrofa, ale je fakt, že kůže je víc namáhaná, a prohlubují se tak její záhyby a drobné vrásky v obličeji, na krku i dekoltu.

Ideální je proto spát na zádech se středně velkým polštářem pod hlavou. Vyhnete se tak i nevzhledným pytlům pod očima.

5. Nechte působit vůni

Ani jeden z našich kosmetických tipů vám nebude k ničemu, pokud celou noc nezamhouříte oko. Jestliže máte problémy usnout, nakapejte pár kapek aromatické silice do aromalampy a vdechujte ji před spaním. Při stresu zabírá třezalka, na deprese bergamot či levandule. Pomáhá ale také ylang-ylang. Oleje střídejte a nepoužívejte je déle než dva týdny. Tělo si na ně totiž rychle zvykne a silice pak přestane fungovat.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden