Jak vám může pomoci bílá magie?

Na rozdíl od té černé se bílé magie nemusíte vůbec bát. Pokud budete dodržovat její zákonitosti, může vám pomoci nalézt třeba harmonický vztah, lepší práci nebo usnadnit léčení.

Bílá magie je vlastně práce s energií, která se používá výhradně k dobrým účelům. Je označována jako „bílá,“ protože jejím posláním je ochrana, léčení, dosažení vždy lepší situace, než jaká zrovna je, a přinášení dobra.

Filozofií bílé magie je to, že všechno ve vesmíru pochází z transcendentální síly. Jinak řečeno z jediné nejvyšší síly, která přesahuje smyslové a rozumové chápání a je proto vnímaná jako nadpřirozená síla.

Je dobré vědět, že v bílé magii se často užívají kouzla analogie, která jsou postavena na ovlivňování toho samého tím samým. Není pochyb o tom, že všechny bytosti, věci a události spolu souvisí, vzájemně se podmiňují a doplňují.

To vysvětluje i to, proč se něco může dít na jednom místě, zdánlivě nesouvisejícím s jiným místem, kde byla cíleně nashromážděná energie.

Kdy ji vykonávat?

Magické rituály, které slouží k tomu, aby něco rostlo a zvětšovalo se (láska, peníze, štěstí apod.) se dělaly vždy hlavně při přibývajícím Měsíci. Naopak při ubývajícím Měsíci se vykonávaly rituály, které sloužily na zmenšení či eliminaci něčeho (choroba, neštěstí, smůla apod.). Je proto dobré si zjistit v lunárním kalendáři, ve které fázi se Měsíc právě nachází.

Každodenní rituály

Rituály bílé magie jsou určité symbolické činy, pomocí kterých přivoláváme síly potřebné k dosažení našeho konkrétního záměru.

Vlastně je využíváme každý den, jen si to kolikrát ani neuvědomujeme. Například ranní hygiena, příprava jakéhokoliv jídla apod. Pokud je totiž děláme s láskou a radostí, stávají se pozitivními rituály našeho dne. Jedním z rituálů může být večerní motlitba.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama