Proč muži v krizi utíkají?

I nemoc může být důvodem k jejich úprku!

Když se naši drahouškové dostanou do krize, často vezmou raději nohy na ramena, raději zmizí a nechají nás v tom samotné. Proč to tak je? Co se děje s muži, když je přepadne druhá.

Mužská krize postihuje pány tvorstva obvykle kolem 50. roku. Najednou zjistí, že stárnou a chtějí ukázat, že nepatří do starého železa. Své mindráky z rostoucích bříšek a řídkých vlasů si začnou hojit v náručích mladých milenek.

Tuší, že přichází poslední okamžik, kdy mají ještě sílu na změnu. Začnou si barvit vlasy a oblékat se výstředněji, než jejich pubertální syn. Muži jsou prostě geneticky naprogramovaní šířit co nejvíce své geny, tak se o to snaží. Se stávající partnerkou už to nejde, tak ji prostě vymění za mladší model.

Péče o postižené dítě je děsí

Když se muži narodí postižené dítě, je to tak silný handicap, že to na rozdíl, od nás, matek, skoro žádný muž neustojí a před problémovým životem raději uteče.

Je to obrovská zátěžová situace pro oba partnery, ve které se chlap vzdává první. Zatímco u ženy jsou v ten okamžik na 1 000 % aktivovány mateřské pudy, které jí velí bezbranné dítě nikdy neopustit, muž bere situaci jako břímě.

Cítí se zahnaný do kouta a neví si rady. Záleží i na chování matky, která se občas na dítě upne tak silně, že partner jde úplně stranou.

Když ženu změní nemoc

Mužské chování bývá v případě ženské krásy skutečně přímočaré. Pro nás ženy v tomto směru bohužel. Chlapi většinou posuzují svou partnerku podle toho, jak vypadá. Zátěžovým momentem bývá, když žena vážně onemocní. Když přijde při rakovině o prsa, muž to často není schopen zvládnout.

Ne vždy je ovšem vina na muži. Ženu neopouští jen proto, že přišla o svůj o sexuální symbol. Hlavním problémem bývá i chování ženy, která je vším zaskočena, lituje se, odmítá své změněné tělo a mnohdy i partnera

Než utečou, chvíli bojují

Skoro to vypadá, že muži se řídí jen svými pudy, které jim přikazují dělat pouze to, co je pro ně výhodné. Mají ale i záchranářské geny. I těm, kteří nakonec utečou, pudy nejdřív velí o vztah bojovat. Jsou nastaveni na to problém řešit. Když ale vztah zkusí zachránit, najednou nevědí, co s vítězstvím. Přehodnucují si vztahové kvality, hodnotový žebříček a hlavně naplnění svých potřeb a pak zjišťují, že je lepší vztah stejně skončit.

reklama
reklama