Tipy na krásu z celého světa

Nechte se inspirovat osvědčenými radami žen z různých zemí po celé planetě!

Od nepaměti kolují po světě ženské rady a nápady, jak být krásnější a přitažlivější! Nakoukněte do několika jednotlivých zemí světa a nechte se nadchnout tipy na různé oblasti zkrášlování! Jaké jsou nejlepší přírodní odličovače, oleje a co je lék na vše?

Žádný světadíl nezůstává, co se krásy týče pozadu. Asie, Austrálie, Afrika i Amerika mají své zaručené fígle, jak si počínat při péči o své tělo, aby vypadalo co možná nejdéle skvěle. A co víc! Nic na tom není a potřebné suroviny jsou už dnes dostupné pro každého.

1. Blahodárné oleje

Nejlepším olejem ke zvláčnění pokožky jsou podle australských žen oleje emu. Ty mají silné regenerační vlastnosti a také dodávají pleti potřebný objem, který s přibývajícím věkem ubývá. Skvělé na něm je i to, že při jeho pravidelném nanášení na obličej, se neucpávají póry. Ženy z afrického Maroka pro změnu tvrdí, že top olejem je arganový olej. Ten je plný vitamínu E, kyseliny linolové a tuků, které bojují proti případným jizvám a také dodává výživu poničeným vlasům. Který vyzkoušíte vy?

2. Hydratace čokoládou

Není náhodou, že právě z Ameriky, kde byl kakaovník před více jak dvěma tisící lety objeven, pochází ženy, které na jeho blahodárné účinky nedají dopustit. Jeho produkt, kakaové boby nezbytné pro výrobu čokolády, jsou totiž plné antioxidantů, a tak dokážou kůži doslova naplnit potřebnou vodou.

3. Mléko jako odličovač

Ze starověkého Egypta zase pochází rituál, který má svůj základ v mléce a medu. Jde o pravidelné koupele z těchto dvou pochutin. Kyselina mléčná totiž působí na pokožku jako jemný peeling. Vitamíny A a D kromě toho pokožku dostatečně vyživují a zjemňují.

4. Jasmín na bolest

Trápí vám pravidelné bolesti hlavy? Zkuste je zmírnit květy jasmínu podle doporučení indonéských žen. Vonné oleje právě z tohoto kvetoucího keře jsou totiž silným lékem proti nepříjemným bolestem. Pokud si z něj uděláte jasmínový čaj, může vám také posloužit jako velmi dobré přírodní antidepresivum nebo dokonce afrodiziakum.

Prohřejte celý organismus v sauně.

5. Sauna je lék na všechno

V Evropě, konkrétně ve Finsku a Rusku jsou experti na energickou proceduru zvanou saunování. Celý zdlouhavý proces by měl obsahovat intenzivní parní lázeň, sprchnu opravdu ledovou vodou a masáž voňavými svazky dubu nebo větvičkami břízy. Jestli toto celé prokonáte, můžete doufat ve zlepšení krevního oběhu, zrychlení metabolismu a v celkovou detoxikaci těla. A to přece stojí za to!

reklama
reklama

Komentáře