Nejlepší péče o vaše oči!

Co můžete udělat, aby vaše očka zbytečně netrpěla?

Zrak je jedním z nejcennějších smyslů a o oči bychom se proto měli poctivě starat! Velký vliv na oči a jejich okolí mají krémy, séra i některé potraviny. Po čem sáhnout?

Jedním z největších strašáků všech žen jsou hluboké vrásky kolem očí a nepříjemné kruhy pod očima. A s přibývajícím věkem jsou tyto neduhy čím dál častější a mnohdy i o poznání problematičtější. Odborníci na kosmetiku radí, aby každá ženy začala se speciální péčí o oči a okolí už kolem třicítky.

Ne všechny dámy ale měly v mládí možnost, aby si pořídily kosmetiku určenou přímo na očka. Jak můžete svůj obličej prozářit a podpořit pružnost pokožky v oční oblasti? Postupnými krůčky snadno krásně mladistvé pleti docílíte v každém věku. Někdy to chce více trpělivosti a jindy to jde úplně snadno.

Okurková terapie

Málokterá zelenina má tak skvělý vliv na pokožku jako právě salátová okurka. Kvůli vysokému obsahu vody, velkému množství vitaminu B, C a E a dalších minerálů je naprosto božskou potravinou, která umí přímo zázraky. Velkou výhodou je, že okurku si na rozdíl od drahých krémů může pořídit úplně každý. Stačí vychlazenou okurku omýt a nakrájet na tenká kolečka. Poté už jen položit na zavřená očka a alespoň dvacet minut takto relaxovat.

Dostatek spánku

Každá kosmetička vám potvrdí, že pokud budete mít nedostatek spánku, oči nikdy nebudou vypadat svěže a odpočatě. Různými krémy sice můžete vzhled oček podpořit, ale nic nefunguje dlouhodobě. Rozhodně je tedy lepší se pořádně vyspat, než po probdělé noci čarovat s nejrůznějšími krémy a maskovat hluboké kruhy pod očima. Máte se spánkem problém? Zkuste si pořídit látkovou škrabošku na oči a pokapat ji pár kapkami levandulového oleje. Levandule totiž uklidňuje a připravuje tělo na spánek!

A co krémy?

Samozřejmě i kvalitní kosmetika ovlivňuje oční okolí. Nemusíte se bát, že za krémy či séra utratíte velké peníze. Někdy totiž cena nutně neznamená zaručený výsledek. Vždy vybírejte podle typu vaší pleti a nebojte se sáhnout po výrobcích s přídavkem bylinek. Je prokázané, že třeba šalvěj zmenšuje otoky pod očima a pokožku krásně vypíná. Přídavek oleje z petrželky zase redukuje jemné vrásky a zpevňuje pleť. Chrpa si poradí s výraznými kruhy pod očima a obličej nádherně rozjasní. Vyzkoušet můžete i krém s výtažkem ze světlíku, který má hojivé a zklidňující účinky.

Tvarohová maska

Salátovou okurku nastrouhejte nahrubo a vymačkejte z ní všechnu šťávu. Dále smíchejte s plnotučným tvarohem. Vznikne vám úžasná maska plná blahodárných živin. Naneste na oční okolí a obličej a po 15 minutách omyjte. Pleti dodáte neskutečnou porci minerálů. Opakujte třikrát týdně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...