První lásku Soni Norrisové bohužel zničila drogová závislost partnera!

Když vidí nějakou nespravedlnost, nedokáže k tomu mlčet!

Slovenská herečka Soňa Norisová (44) je hvězdou oblíbených televizních seriálů Policie Modrava a V.I.P. vraždy. Dnes je v pohodě, ale v minulosti si prožila pár nepříjemných situací.

Na rozdíl od své mladší sestry Zuzany (38), kterou u nás proslavil film Rebelové, je Soňa v posledních letech více v Čechách – hlavně kvůli televizním seriálům. Do České republiky to ostatně měla už od narození blíže než jiné herečky ze Slovenska, protože se narodila v Malackách, což je od hranic celkem kousek.

Soňa je žena mnoha schopností.

Herečka? To jí připadalo nereálné!

Už jako dítě byla Soňa prý pěkně divoká, doslova se označila za „klučičí holku“. „Máma mě hledala po stromech,“ vyprávěla. Vyrůstala jsem na mayovkách a vždycky jsem chtěla být Vinnetou. Takže jsem vyráběla luky a střílela z nich. Taky jsem často stavěla bunkry. S partičkou kamarádů jsme měli svoji základnu a třeba zachraňovali ptáčky. “ O herectví Soňa nepřemýšlela.

Také vás může zajímat ...

Chodila sice do dramatického kroužku a jezdila po různých soutěžích, ale přání, aby v budoucnu hrála, pocházelo spíš od její paní učitelky. Dívce samotné se to zdálo naprosto nereálné, i když měla sklony předvádět se. „Rozhodně jsem nebyla žádné introvertní dítě,“ vzpomínala. „Babička mě naučila spoustu písniček a básniček, které jsem beze studu kdykoliv a kdekoliv recitovala.

Byla jsem obecně hodně komunikativní.“ Nakonec dala na radu své učitelky, přihlásila se na konzervatoř a vyšlo to. Pokud by se tak nestalo, tak druhou volbou byla zdravotní sestra, hlavně kvůli otci, který byl lékařem. Ne ale taková ta na sálech, co pomáhá při operacích.

„Měla to být rehabilitační sestra, protože nesnáším pohled na krev a už vůbec ne na jehly,“ prozradila Soňa.

V dětství se jí prý herectví zdálo být nereálnou možností.

Shodila víc kilo než měla!

V době dospívání měla jako většina dívek problémy s tím, jak vypadá. Jak to tak bývá, řešila to víc než její okolí a málem se jí to nevyplatilo. Dokonce to dospělo tak daleko, že jsem téměř spadla do anorexie. To jí bylo asi sedmnáct let. „Tehdy mi jeden člověk řekl, že bych měla zhubnout,“ konstatovala. „Byla to celkem nevinná poznámka, myslel to dobře.

Argumentoval tím, že nejsem typ herečky, které by kila navíc slušela, protože se v nich ztrácím. Nebyla jsem vysloveně tlustá, prostě taková baculka. Ale hrozně se mě to tehdy dotklo.“ Soňa vzala dotyčného za slovo a celé prázdniny nejedla nic než melouny nebo občas rybu. Hodně cvičila, jezdila na kole a skutečně se jí podařilo dost kil shodit.

Možná až moc, protože se na ní její známí dívali dost vyplašeně. Ona to ovšem brala jako obdiv a dál si říkala, že by to ještě nějaké to kilo dolů chtělo. „Dokonce jsem si k tomu pomáhala zvracením, až tak daleko to došlo,“ líčila obvyklé příznaky bulimie a anorexie.

„Nikomu jsem se s tím nesvěřila, byla jsem na to sama.“ Na poslední chvíli se jí z nebezpečné cesty podařilo vrátit se zpátky k normálnímu životu. Měla už namále, v té době už prý zvracela, aniž by chtěla. To jí konečně přivedlo k rozumu. „Díky tomu si dnes uvědomuji, jak málo dívkám v tom věku stačí, aby do toho spadly,“ uvedla v jednom rozhovoru.

„Stačí hloupá poznámka, nevinný vtip na jejich adresu a může to skončit tragicky.

Já se díkybohu nikdy nedostala tak daleko, ale je spousta holek, co se vyhladoví k smrti.“

V 90. letech zářila na slovenských obrazovkách.

Bývalý přítel nakonec skončil za mřížemi!

Velkou láskou Soni Norisové byl kdysi její herecký kolega Dušan Cinkota (47). Jejich láska vypadala na to, že vydrží opravdu dlouho. Bohužel se jí do cesty postavilo něco nepřekonatelného: Dušanova drogová závislost, o které Soňa hodně dlouho nevěděla. Sám Cinkota, který se později dostal i za mříže, přiznal: „Vztah se Soničkou jsem jednoznačně profetoval.

Byl to první velký pád, který jsem u sebe zaznamenal, byla to úplně moje vina a mrzí mě to. Neuměl jsem to tenkrát řešit, prostě se to stalo. Je mi to líto. Zničil jsem ten vztah drogami.“ Soňa pak naštěstí našla toho svého pravého chlapa v muzikologovi a producentovi Adrianu Rajtnerovi (49), se který má syna a je šťastná. Mateřskou dovolenou si vychutnala prvních pár měsíců.

Synovi bylo tři čtvrtě roku, když znovu začala zkoušet. „Bylo to drsné, ale já už potřebovala zažít i něco jiného, trochu si odpočinout od toho věčného kolotoče,“ přiznala. Jako matka ale už přistupuje k životu odpovědněji. „Ani předtím jsem nebyla nějaký šílený dobrodruh,“ uvedla, „ale teď už si opravdu nemyslím, že zrovna já musím skočit bungee jumping a podobně.

Cítím, že jsem tu pro syna a proto na sebe musím dávat pozor.

To byl úplně ten prvotní pocit, když se narodil.“

Vyšetřuje zločiny spolu s Jaroslavem Satoranským.

Prodělala výcvik se zbraní!

Dlouhou dobu byla Soňa Norisová známá hlavně na Slovensku a na tamní divadelní scéně. Všechno se změnilo, když začala hrát v českých detektivních seriálech Policie Modrava a V.I.P. vraždy. Kromě velké popularity, které jí seriály přinesly, také nahlédla do tajů policejní práce.

„Některé věci z praxe jsem sice už poznala, ale pochopitelně v seriálu je to častokrát úplně jinak, než to chodí ve skutečnosti,“ svěřila se. „Neukazujeme divákům přesnou realitu. Neděláme dokument, takže tam občas bývají věci, nad kterými by odborník zavrtěl hlavou.“ V rámci přípravy ale prodělala školení, ve kterém se učila boj zblízka nebo práci se zbraní.

„Bylo to docela drsné, až jsem si v duchu říkala, že jsem přeci herečka, tak proč se mnou zacházejí jako s nějakým kadetem. Pak jsem to přestala řešit a byla to nakonec dobrá škola,“ konstatovala. Možná se jí takové zkušenosti mohou hodit i v situacích, do kterých se občas dostává. Nedokáže totiž mlčet, když vidí nějakou nespravedlnost nebo nefér jednání.

„Stalo se mi jednou, že jsem jela ve vlaku, kde byl opilý člověk, který slovně velmi nepříjemně obtěžoval celý vagon a nikdo nic neudělal. Vzpomínám si, jak jsem si ještě v duchu říkala: Nic nedělej, nezapojuj se do toho. Akorát mu tím nabídneš terč. Jenže mi to nakonec nedalo a samozřejmě jsem se stala tím terčem.

Nikdo jiný se ale neozval!“

Vyměnil lásku za drogy!

Dostávala nevhodné textovky

Seriály rozšířily Soně také popularitu, takže ji lidé na ulici už poznávají. Většinou je to příjemné. „Je to taková zpětná vazba, kterou má rád asi každý umělec,“ konstatovala. „Je pravda, že když jsem se začala pravidelně objevovat v seriálech, bylo to čím dál častější.

Mně se ale velmi často stává, že mě lidé poznávají, ale nevědí odkud, neumí si mě zařadit “ Občas ale zájem fanoušků překročí hranice. Soňa se vůči takovým lidem snaží být slušná, ale nemá z toho příjemné pocity. Zažila i to, že si nějací ctitelé sehnali její číslo a neustále jí posílali nevhodné textové zprávy. „Vůbec jsem nevěděla, jak na takovou věc reagovat,“ přiznala.

„Naštěstí to po čase vždy přešlo, aniž bych to musela řešit nějak razantněji. Bylo to ale opravdu velmi nepříjemné.

Ovšem takoví ti normální ctitelé, jak říkáte, co třeba po představení přinesou kytici a nejde o nic víc než o projev nějaké přízně a obdivu, tak to je velmi milé.“

Mohla poznat policii i z druhé strany.

S její občankou zloději vykradli hotel!

Ačkoliv se oblíbená herečka na televizní obrazovce vyskytuje většinou na té správné straně zákona, v civilním životě se nechtěně dostala i na tu nesprávnou. Stalo se totiž. že ztratila občanský průkaz a musela k výslechu. Zloději toho totiž využili a přihlásili se na občanku v hotelovém pokoji, který pak kompletně vykradli.

Soňa musela vysvětlovat, že s tím opravdu nemá nic společného, což jí vyšetřovatelé uvěřili.

„Pak už mě naštěstí nic podobného nepotkalo,“ řekla s úlevou.

Svlékat před kamerou se už nikdy nebude!

V minulosti se Soňa nevyhnula ani odvážným scénám před kamerou. Nijak toho nelituje. „Patří to k životu a i to je občas potřeba zahrát,“ prohlásila. Doufá ale, že už má podobné scény za sebou a nikdo je po ní dál chtít nebude. Umí se už dohodnout tak, aby se nemusela odhalovat.

Zůstalo jí ale dost zábavných vzpomínek, tím spíš, že s kolegou, se kterým měla něco takového zahrát, se často znala pouhé dva dny.

„Já měla naštěstí vždy kliku, že jsem si se všemi partnery rychle sedla,“ uvedla.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...