Ve zlaté kleci nelze vydržet navždy

Lidé z jeho okolí na Leoše Mareše vzpomínají jako na neobyčejně živé až hyperaktivní dítě, jako na chlapečka, kterého bylo, jak se říká, všude plno. Žil tak, jako většina jeho vrstevníků za komunismu. Máma byla cukrářka, tatínek mistr odborného výcviku.

Bydleli v paneláku a v létě posílali synka na pionýrské tábory. Ve škole Leoš vyrušoval, v žákovské knížce přibývaly poznámky. Jak sám podotýká, vynikal hlavně právě ve vyrušování. Dá se říci, že byl třídním šaškem.

Také vás může zajímat ...

Záliby měl podobné jako ostatní, líbily se mu populární písničky a zcela propadl fotbalu. Sháněl podpisy hráčů pražské Slavie. Poslouchal Michala Davida i dvojici Kotvald-Hložek. Byl dobrý v matematice, proto studoval gymnázium se zaměřením právě na ni.

Jeho maminka tvrdí, že Leoš hodně četl a všelicos si odmala zapisoval. A nerada přiznává, že několikrát přinesl na vysvědčení dvojku z chování. Kromě toho psal divadelní hry a role v nich rozdával spolužákům, s nimiž pak hry ve svém dětském pokojíčku poctivě zkoušel.

Strašně rád bavil lidi kolem sebe. Jednoho dne jej maturující kamarádka poprosila, aby pouštěl písničky na rozlučkovém maturitním večírku jejich třídy. Leoš to zkusil a sklidil nebývalý úspěch. Tak začala jeho moderátorská dráha.

Dělal dýdžeje na berounských diskotékách, jenomže přes den ještě chodil do školy, a tak se potom vracel domů k smrti unavený. To mu však nevadilo, potlesku a obdivu fanoušků si cenil více než čehokoli jiného.

Do repertoáru zařadil i zábavné převleky, objevoval se v tričku s našitými prezervativy, případně v igelitové pláštěnce. Přihlásil se na Vysokou školu ekonomickou v Chebu, kam ho přijali, ale co ho nejvíce zajímalo, byla skutečnost, že v Chebu je rádio.

Začal tu pracovat jako moderátor a už tehdy uvízl v divokém kolotoči pracovních povinností: studoval, po večerech pracoval v rádiu a o sobotách a nedělích zářil na berounských diskotékách. Do rozhlasové stanice Evropa 2 nastoupil po ukončení vysoké školy, bylo to v roce 1997.

Jednoduše si sehnal telefonní číslo na programového ředitele, kterého „ukecal“, což mu jde ze všeho nejlépe. Kromě rozhlasové kariéry toužil i po dráze zpěváka. Objevoval se v pověstném kožichu, hudební kritici se mu posmívali, ale Mareš dosáhl svého: stal se velmi známým, což nutně potřeboval pro svůj hlavní plán: stát se absolutní špičkou, moderátorskou hvězdou.

A toho vlastně ve chvíli, kdy začal moderovat živé televizní přenosy z vyhlášení ankety Český slavík, skutečně dosáhl. Scénáře si psal sám, začal vydělávat statisíce. S Monikou Poslušnou (43) se seznámili v rádiu Evropa 2 ještě na konci devadesátých let, tehdy tam pracovala v propagaci.

Leoš o jejich seznámení prohlásil: „Hned jsem věděl, že je to ta pravá, ale proč, to vysvětlit neumím. Vážně si ale nedovedu představit, že by do mého života mohla přijít nějaká jiná žena, která by byla lepší.

To pokládám za zcela nemožné.“ Sblížili se po třech měsících, pak už se, podle Moničiných slov, vztah vyvíjel rychle. Společné soužití si nenápadná blondýnka celé roky pochvalovala. Partnera obdivovala, všechny pořady, v nichž vystupoval, nahrávala na video a pak se na ně dívali oba společně.

O Leošovi tvrdila, že je to její romantická dušička, která vynáší odpadky a venčí pejsky, nic jiného dělat nemusí. Jeho vášeň pro luxusní vozy (ferrari) mu ze srdce přála. Někteří novináři jí říkali: hýčkaná oběť Leoše Mareše.

Že si ji hýčkal, o tom nemůže být pochyb. Pojďme si připomenout, jak vypadaly zásnuby. Zasnoubení proběhlo v roce 2007, tehdy už dvojice vychovávala syna Jakuba (12). Romantickou večeři při svíčkách vystřídalo pozvání do kina.

Monika se podivila, že v sále multikina sedí jen oni dva. Upíjeli šampaňské a film začínal. Jmenoval se Příběh jedné cesty. Na plátně se objevil Leoš Mareš, který příběh o jejich seznámení natočil, místo Moniky v krátkém filmu vystupovala papírová figurína.

Když Příběh jedné cesty skončil, dojatá Monika dostala prsten od Tiffanyho v hodnotě jednoho milionu korun. Svatba se konala 12. července 2008, její cena se odhaduje na čtyři miliony korun. Leoš Mareš si po devítileté známosti bral Moniku Poslušnou na zámku Jemniště.

Na zámek hosté vcházeli po červeném koberci, k němuž je dovezly luxusní limuzíny. Speciální dekorace na velkolepou svatbu si snoubenci nechali dovézt až z dalekého Thajska, prstýnky z Anglie. Nevěsta si ke svatebním šatům zapůjčila šperky s diamanty.

Mareš objednal rogalo, které nad celým areálem rozházelo kvítky růží. Večerní akci pak doprovodil ohňostroj. Moderátor si také zaplatil varhaníka, který hrál na opravené barokní varhany, během obřadu zpívala zpěvačka z Národního divadla.

Novomanželé měli zámek Jemniště pronajatý na celý den. Jenomže každá mince má svůj rub i líc. Monika nebyla zdaleka jen hýčkaná princezna, ba naopak: musela překonávat velice nepřijemné momenty. V prvé řadě aféru s luxusní prostitutkou, s níž byl Leoš přímo vyfotografován.

Mluvilo se o milostných aférách, o omamných látkách, divokých večírcích, překračování nejvyšší povolené rychlosti. „Kdo se někdy neopil nebo nenaboural?“ rázně odpovídala posměváčkům Monika Poslušná, v níž Mareš získal dokonalého advokáta.

„A jestli ho někdo vyfotil, jak se baví s fanynkou u baru? Proč by se nebavil? Vždyť je to jeho práce,“ tvrdila neochvějně. Veřejnosti nabízela obraz úplně jiného Leoše, zodpovědného, tichého, konzervativního, milujícího svůj klid.

Celé ty roky byla až dojemně poslušná, jak ostatně napovídalo i její příjmení. V roce 2010 bylo po poslušnosti. Život ve zlaté kleci po boku moderátora, který ve skutečnosti zas tak tichý a konzervativní, jak říkala, nebyl, ji zcela vyčerpal.

„Už toho mám plné zuby,“ svěřila novinářům. Jako důvod rozchodu uvedla modelku Gabrielu Dvořákovou (29), která se prý cpe do jejich vztahu. Mareš odmítl, že by za rozchodem byla nevěra. Těžko říct, zda mu to někdo věřil.

„Semlel ho šoubyznys,“ míní s odstupem času jeho teď už bývalá žena Monika Marešová rozená Poslušná. Vztahy mezi exmanželi jsou korektní, Leoš se o dva syny stará prý vzorně, rozhodně nestrádají.

Monika připustila, že by si mohla otevřít poradnu pro podváděné manželky a byla by v tom dobrá. Je v tom hodně humoru i bolesti. Za život v luxusu zaplatila dost vysokou daň. Když zjistila, že je jí manžel nevěrný, byla těhotná, čekala syna Matěje (9).

Tehdy se obrátila na psycholožku. Dnes říká: „Jedno vím jistě, všechno přebolí.“ .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...