Jak vás ovlivňuje roční období vašeho narození?

Existuje spojení mezi tím, jak se cítíte, a ročním obdobím, ve kterém jste se narodila.

Víte, že lidé narození v určitém ročním období jsou obdařeni typickými povahovými rysy a vlastnostmi? Poznejte sama sebe a díky tomu můžete lépe rozvíjet svoje talenty a nadání. Nahlédněte tedy s námi do svého osudu, doosudu vaší rodiny i vašich přátel…

Zimní lidé

Také vás může zajímat ...

V zimních měsících se rodí děti s vůdčími schopnostmi. Příroda je při narození nerozmazluje nějakými dary, ale nutí je pěstovat sílu vůle a o prvenství bojovat.

Spadá sem nejchladnější a nejtemnější období roku – od zimního slunovratu 21. prosince – po předčasné jaro na začátku února. Příroda se v tomto čase snaží udržet a zachovat energii. Chladné období napomáhá rozvoji silné osobnosti. Tito lidé se sami rozhodují, kudy v životě půjdou, a řídí se vlastními měřítky. Často působí na okolí chladně a uzavřeně.

V citech jsou zdrženliví, nenechají se rozhodit kvůli hloupostem a vlastní názor obhajují s velkým zápalem. Často se cítí osamělí a uzavírají se do sebe. Zrozenci zimy mívají slabou imunitu, sklony k úrazům a chronickým onemocněním dýchací soustavy. Zdrženlivost jim často brání v navazování vztahů a často bývají dlouho bez partnera.

Avšak trpělivost a umění čekat se jim často vyplatí šťastným partnerstvím a pevnými rodinnými vztahy.

Náš tip:

Teple se oblékejte. Před chladem chraňte hlavně krk, záda a uši, tedy oblasti spojené s ledvinami. Zabráníte tím úniku energie v důsledku chladu. Ve stravování dejte přednost vařeným jídlům – dušené zelenině, vařeným obilovinám a luštěninám, polévkám,a minimálně jezte syrové ovoce a zeleninu. Vyberte si spíš jídla kyselá, slaná a sladká.

Jarní lidé

Lidé, kteří přišli na svět na jaře, jako by doslova nasákli probouzením přírody. Rychle se rozvíjejí, jsou kultivovaní, mají bleskové reakce a nevyčerpatelné zdroje energie.

Je to období od začátku února až po začátek května. Jarní slunce začíná intenzivně hřát a tělo už nepotřebuje tolik energie z tepla, které během zimy vytvářely zažívací procesy. Jarní lidé často vyžadují pozornost a úctu ke své osobě. Avšak i přes zjevnou sebelásku mají sklony obětovat se pro ostatní. V návalu lítosti jsou schopni bez rozmýšlení obětovat i to poslední.

Jejich cesta znamená pohyb. Snadno navazují kontakty s ostatními lidmi, dost často však trpí pro svoje kritické soudy. Neochota spokojit se s málem jim umožňuje rozvíjet vlastní vůdcovské nadání. Jsou to dobří přátelé a rodinné typy.

Stýkají se však téměř výhradně s těmi, kteří jim porozumí a uznává zvláštnosti jejich povahy.

Náš tip:

Už od dětství se vám vyhýbá většina nemocí a máte pevné zdraví. V jarním období probíhá přirozená očista těla, zejména v dýchacích a trávicích orgánech. Svému tělu pomůžete masážemi žínkou a sprchou. Vhodný je běh, procházky ve volné přírodě, kde dýchejte čerstvý vzduch a příjemné vůně.

Jezte lehce stravitelné potraviny, ale vybírejte si spíš hořkou chuť, kterou mají jarní bylinky, zelenina a také ostré koření.

Letní lidé

Zrozence léta snad políbil sám osud. Jsou to energičtí i náladoví lidé, řídí se rozumovými důvody, jen vzácně se dají vést emocemi a jsou si jisti svými silami.

Spadá sem období od začátku května až po začátek srpna. Letní období je nejvhodnější na dovolenou. Slunce hřeje svou silou a tělu v létě prospívá ochlazování. Letní lidé mají otevřené srdce a málokdy jsou schopni uchýlit se ke lži či zradě. Ve vztahu se snaží nad partnerem dominovat, ale vyslechnou si rádi názor svého protějšku. Umí vzít za každou práci.

Obvykle rádi otálejí a vyčkávají, a jakmile se dostaví vhodná chvíle, reagují rychle. Mají vrozenou zdravou dávku sobectví a sebelásky, spojenou s osobními úspěchy a zásluhami. Mají uvolněné, veselé chování, které jim zajišťuje přízeň spousty přátel a pověst dobrého, příjemného člověka.

Jsou stále obklopeni kamarády, kterým často v těžké chvíli pomohou radou i aktivním jednáním, aniž by něco očekávali oplátkou.

Náš tip:

Nezůstávejte dlouho na slunci. Lepší než klimatizace je pro vás přirozená regulace tělesné teploty. Oblékejte se do lehkých materiálů a koupejte se v chladnější vodě. V jídle si vybírejte sladká, chladná a lehká jídla. Je to váš čas pro ovoce, zeleninové saláty a chlazené nápoje.

Nejezte ostře kořeněná, slaná a kyselá jídla, protože vytvářejí tělesné teplo.

Podzimní lidé

Podzimní lidé jsou hloubaví a zodpovědní, někdy trochu roztržití a mrzutí, s častým sklonem k melancholickým náladám. V cestě za úspěchem se nebojí riskovat.

Je to období od začátku srpna až do zimního slunovratu. Z podzimních dětí často vyrostou skvělí podnikatelé. A nejčastěji se věnují umělecké činnosti. Přesně odhadují důležitost své práce a předem plánují každý krok. Stýkají se ale jen s omezeným počtem lidí, často se uzavírají do sebe a dávají přednost samotě. Váží si rodinné pohody a harmonie.

Proto ani nespěchají s výběrem svého životního partnera.

Náš tip:

Vytváření tepla je vaší cestou na posílení imunity. Z jídla preferujte kyselou a sladkou chuť. Sladká jídla tepelně upravujte, protože pomáhají tělu tvořit rezervy energie na zimu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...